*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witaj n1gdy,
Pan Gał nas uczy, że Panów ponoć wybili, i pewnie na tym poprzestaniem ;-)

Za dwa dni rocznica, kolejna. Ta jednak będzie dość nietypowa.
Narka.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witajcie.
70 lat temu, dnia 27 maja zatopiony został pancernik BISMARCK.

Co u mnie? Nie ukrywam, że wystąpił syndrom: „majowego majem rozmajenia” ze znaczą szczyptą obowiązków: około-komunijno-wielo-rodzinnych.

W tym „majowym całokształcie”, coś się jednak przy okręcie działo.

1) Po pierwsze
Postanowiłem nieco usprawnić gablotę na model (zakupioną jeszcze w poprzednim roku). Jest ona wielka, szklana i nieporęczna. Do tego stoi w takim miejscu, iż trudno jest nią „manewrować” przy zdejmowaniu, dla celów „przymierzalniczych” podzespołów okrętu.

Poniewczasie wpadłem na pomysł oddzielenia przedniej szyby i uczynienia jej zdejmowalną (gablota jest klejona silikonem przez akwarystów).

W ten sposób mam łatwy dostęp do modelu (kwestia odkręcenia kilku śrubek, chociaż, już po wykonaniu, moja Połowica zaproponowała haczyki zaciskowe – takie jak przy pudełkach szachownic; wrócę do tego pomysłu przy kolejnym projekcie. Ale gdzie i komu zwinąć takie haczyki?! – zrobić samemu z półstalowego druta?).

Obrazek

Obrazek

Nadbudówki przyłożone na sucho:

Obrazek


2) Po drugie

Z motywacją moich Ukochanych: Żony i Dzieciarni, przed wizytą rodzin wielu, w końcu ukończyłem, po kilku ładnych miesiącach dłubania (sumarycznie z dłuuuuugimi przerwami 1,5 roczku) to, co poniżej obzdjęciowałem. Nie ukrywam, że jestem z tego dumny, bo po raz pierwszy od „zera” (gołych tynków) za takie „coś” się zabrałem. Gdy płytkarz wycenił nasze projekta, szczęka nam stuknęła o płytkę, więc się zawziąłem i postanowiłem wykonać to sam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Znów pewnie Pan Gał będzie marudził, że imają się mnie sentymenta, ale sobie opowiem, że tak naprawdę od tego płytkowania zaczął się mój do modelowania powrót.
Sobie ucinałem i przyklejałem długie dnie i godziny, i tak mi się przypomniało, że gdzieś już kiedyś te dnie i godziny w samotni spędzałem, dłubiąc w nieco innej skali… Tak rozpoczęła się myśl o powrocie do modelowania.

Dodam jeszcze, że pomysł świecących reflektorów przy BISie narodził się właśnie przy montowaniu świateł ładzienkowo –wannowych.

Tak więc wnoszę o usprawiedliwienie skromnych postępów w budowie okrętu. Obiecuję, że następnym razem będą już BISowe… komnaty, to znaczy… armaty :)

PS.
Pana Admina, proszę o wyrozumiałość i pozostawienie ww. pisaniny i zdjęcioliny.
Relację niniejszą traktuję jako swego rodzaju pamiętnik fragmenciku mojego żywota, więc postanowiłem zamieścić w niej zapis moich ostatnich zajęć, pośrednio ale istotnie z BISem jednak związanych.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

A jednak modelarz zrobi wszystko, nie tylko modele. Jak się ma dryg w paluszkach, znajomość materii i trochę pomyślunku... :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Wow Art
fajowa łazienka "kapitańska na Bisie"
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Art jak ty to robisz ,ze siedzisz sobie w domku dlubiesz i dlubiesz i masz na wszystko pieniazki:) Ja tez tak chem:))))
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

A ogrzewanie podłogowe też masz i sam robiłeś?
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

tomaszolemski pisze:Art jak ty to robisz ,ze siedzisz sobie w domku dlubiesz i dlubiesz i masz na wszystko pieniazki:) Ja tez tak chem:))))
Trza się było uczyć :haha:
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

OSTOJA pisze:A jednak modelarz zrobi wszystko, nie tylko modele. Jak się ma dryg w paluszkach, znajomość materii i trochę pomyślunku... :D
Coś w tym jest Ostoja. Ja również położyłem kafelki w mieszkaniu, choć nie w łazience - to zostawiłem profesjonalistom. Zbyt wiele rzeczy można zepsuć, nie mając doświadczenia.

Ale tutaj Art jedno pytanie. Dlaczego wanny nie obłożyłeś kostką (na siatce) tylko kaflami?
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Katastrofa. To ja takie duże i piękne zdjęcia zmechanizowanej gablotce zrobiłem, a Wy o trzecioplanowej, kurde, łazience??!!… katastrofa ;-) :haha:
No cóż, trzeba odpowiedzieć.
Tomaszuolemski, chmm, jakbym kasy tyle miał, to bym zlecił wykonanie płytkowania profesjonaliście, tak jak Strk. Więc grzebałem się z tym tak długo.
No, ale koszta nie były oczywiście decydujące. Ważna jest satysfakcja „własnego-zrobienia” oraz ukończenia. Dokładnie tak jak z modelem, stąd o modelowaniu mi się przypomniało.
Air22 – ogrzewanie podłogowe jest, ale to wykonali spece.
Strk – kostką na siatce? Poszedłem po „najtańszej” linii i jakoś wyszło, choć kombinacji było wiele.

Ok. wracam do armat.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Wy o trzecioplanowej, kurde, łazience??!!
Bo łazienka ładnie zrobiona. :spoko:
ODPOWIEDZ