Pytanie odnośnie producentów modeli.

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
komandosss
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 02 2011, 21:13

Pytanie odnośnie producentów modeli.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komandosss »

Witam!

Mam za sobą przygodę z modelami plastikowymi i postanowiłem, z racji troszkę większej ilości czasu zainteresować się modelami papierowymi.
I stąd moje pytanie, jakie modele warto zakupić? Wiem, że kiedyś dużo było Małego Modelarza. Teraz osobiście widuję Go tylko na allegro. W mojej okolicy jest sklep modelarski, w którym jest mnogość tych modeli, lecz obsługa taka, iż nie zamierzam wdawać się w konwersację większą. Dlatego pytam Was, co polecacie??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

Jeśli chodzi o modele kolejowe (choć nie tylko ) to moim skromnym zdaniem "MODELIK" i projekty Pana Jana Kołodzieja na tym forum kierownik-idealne opracowania dla początkujących jak i zaawansowanych.
Przygodę z kartonem zdecydowanie polecam zacząć od prostszych modeli tegoż autora.
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
komandosss
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 02 2011, 21:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komandosss »

Osobiście gustuję w drugiej wojnie. Jakieś czołgi i pojazdy opancerzone. Ewentualnie samoloty nie wiem... np. Łoś. A pod takim kątem jaka firma jest najlepsza?
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Na początek proponuję jakiś darmowy model (jeżeli masz drukarkę ), do pobrania np. tutaj

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

komandosss .

Na początek pozostań przy czołgach . Wybierz coś prostego , nie zniechęcającego i w miarę taniego .
Moimi typami w tym przypadku są :

1. BT-5 : http://modelik.pl/sklep/product_info.ph ... ucts_id=49

2.Type 95 Ha-Go : http://www.wak.pl/hago-typ-95-p-63.html

To są modele na których można poćwiczyć równe wycinanie i czyste klejenie . Za pozycją "1" przemawiają najprostsze z możliwych gąsienice .

Jedna uwaga . Jeżeli posiadasz doświadczenia tylko z modelarstwem plastikowym to znaczy że w kartonowym nie umiesz nic . Trza to z pokorą przyjąć do wiadomości i zabrać się za naukę . Modele muszą być proste . Samolot Łoś jest modelem dla zaawansowanych . Modele kolejowe są proste technicznie ale niesamowicie pracochłonne i czasochłonne . Można się zestarzeć .

Wujek .
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

Zgadzam się z Wujkiem co do modeli kolejowych pamiętać jednak trzeba o tym że są to modele przepiękne i niesamowicie efektowne.
Głównie jednak chodzi mi o autora opracowań (bo są bardzo że tak powiem "przyjazne"nie trzeba domyślać się co autor miał na myśli) a nie tylko same modele kolejowe np.
http://modelik.pl/sklep/product_info.ph ... ucts_id=72
http://modelik.pl/sklep/product_info.ph ... cts_id=465
więcej tu http://www.jankolodziej.neostrada.pl/galeria.html i radzę zassać taki mały poradnik.
Ostatnio zmieniony wt cze 07 2011, 16:48 przez amz20, łącznie zmieniany 1 raz.
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
komandosss
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 02 2011, 21:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komandosss »

Musze przyznać, że w zasadzie przyznanie się samemu sobie, że się jest laikiem jest dosyć hmm... ciężkie mimo wszystko. Ale jestem już za tym, poradnik właśnie pobrałem i teraz pozostaje mi zakup jakiegoś modelu. Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

komandosss .

Taka surowa samoocena jest konieczna . Od 2003 roku obserwuję rozkosznie beztroskie podejście do modelarstwa kartonowego przez nowicjuszy .
Biorą się za modele które ich przerastają . Są produkowane różne "koszmarki" spotykające się z entuzjastycznym przyjęciem .
Nawet ideologię do tego dorobiono , brzmi : najważniejsze by skończyć .

Mniej ważne jak , byle skończyć . Przykładów nie będę przytaczał .
Przeanalizuj pointę : viewtopic.php?t=7919&postdays=0&postorder=asc&start=20

Bez urazy . Wujek .
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Wujek Andrzej pisze:Od 2003 roku obserwuję rozkosznie beztroskie podejście do modelarstwa kartonowego przez nowicjuszy .
Z ciekawości zapytam - a dlaczego od 2003? Coś szczególnego się wtedy wydarzyło na forum?
TAD

A sorry - wydarzyło - Wujek powrócił... Gapa jestem :-)
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

O ile dobrze pamiętam to Kartonowork istnieje od marca 2003 roku...To chyba to się szczególnego wydarzyło.
ODPOWIEDZ