[R/Galeria]ORP Błyskawica

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Nooo...
Ty nam tu nie bajaj tylko weź te śruby upitol i popraw, albo zrób nowe pomaluj na porządny moziężny kolor i zastąp to COŚ.
Już tak mało jest tych okrętowych relacji w gąszczu czajników i ... innych rzeczy ;-) że trzymaj chłopie fason...........
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

".....Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo
I spójrzałem na "Błyskotkę"; osiem armat grzmiało...."

Witam. Tym oto zacnym, wieszcza Mickiewicza cytatem, pragnę zatytuować tę odsłonę relacji. Po głębszej analizie, opiniach okrętowców, radzie żony, postanowiłem wykonać inne lufy - w zamyśle - lepsze. Jakoś poszło, efekt nawet mnie zadowala.

Po licznych rozterkach związanych z doborem lufy, poszedłem po sprawdzony patent na lufę - zwinięcie tutki z gazetki reklamowej...lidlowska się nadała jak ulał :p

Wstawiam dla porównania wygląd luf: tej wcześniejszej, pokazanej parę dni temu, igły 0,9 oraz tej którą zwinąłem z gazetki. Niema co - super materiał :)
Obrazek Obrazek

Lufy zrobiłem według szablonu na długość, aczkolwiek wydaje mi się, że powinny być ciut dłuższe. Dorobiłem też łoża luf [mam na myśli tę stronę gdzie ładuje się pocisk ;) ] Na koniec wszystko pomalowałem. I tyle....A! Oczywiście artyleria ta będzie ruchoma. Jakoś to wymyśliłem.

Ok,to na dziś tyle. Następny etap: tratwy oraz pozostały osprzęt "pierdułkowy" ;p

Pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to pokaz "niewypałów" ;) "Do not try this at home" :p

Obrazek Obrazek

P.S- a ze śrubami już nic nie wymodzę.Boję się to ruszać co by się coś nie urwało nie tak. Ale będę pamiętał o montażu śrub w następnym okręcie
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Wreszcie przyszedł czas na pokazanie szerszemu gremium mojego okrętu,którego z uporem i bólem ostatecznie udało mi się skończyć. Jest to mój 1 okręt po 9latach przerwy w klejeniu,zatem proszę o wyrozumiałość. Model nie należy do łatwych ani dobrze sklejalnych - bez odrobiny inwencji i samozaparcia, nie polecam go nikomu. A ponoć zaprojektowany dla początkujących ;) Cóż,wyszedł jak widać poniżej - ocenicie sami. Ja jestem z niego zadowolony tak na 60% ... Na końcu galerii znajdują się zdjęcia "bonusowe" - powiązane z modelem który przedstawiłem w galerii "obok" ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Witaj,
Jak na powrót z kartonowego niebytu to wyszedł (mym skromnym zdaniem) całkiem sympatycznie, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę "specyfikę" tego wydania ;)
Kongratulejszons :D
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
ODPOWIEDZ