Co się może zepsuć w aerografie?

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

krowaklara
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 26 2011, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krowaklara »

jeżeli będziesz w stanie rozebrać go do najdrobniejszej śrubki a potem złożyć nie uszkadzając żadnego elementu ;-) - można zaryzykować, ale nie ma co się łudzić - to nie jest sprzęt na lata
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

krowaklara pisze:jeżeli będziesz w stanie rozebrać go do najdrobniejszej śrubki a potem złożyć nie uszkadzając żadnego elementu ;-) - można zaryzykować, ale nie ma co się łudzić - to nie jest sprzęt na lata
Czy ja wiem. Sam kupiłem ten aerograf z ciekawości, mam go już 2 lata i nic się nie dzieje. Rozbierałem go dziesiątki razy, do czyszczenia i nigdy nic się nie ułamało. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę, to końcówka, osłaniająca igłę, która jest zrobiona, z jakiegoś miedziopodobnego szajsu. Przy nieuważnym odkręcaniu łatwo można przekręcić gwint. Ale jak się uważa, to nie powinno być problemu. Jak już wspomniałem, mam te aero 2 lata i maluje się nim dobrze. A co najważniejsze, można nim bez trudu pomalować zarówno duże powierzchnie jak i bardzo małe detale i skomplikowane kamuflaże (np. plamki i wężyki na niemieckich samolotach, malowane w rzeczywistości pistoletem). Tak więc, za taka cenę naprawdę warto.
Dodam tylko tyle, że ten chinol to klasyczna Piwata, czyli jest kopią jednego ze starszych modeli aerografów Iwaty. Oryginał kosztuje w Polsce od 800zł w górę, czyli podróbka jest min 16 razy tańsza :cool: Wiadomo, ze chinol jest zrobiony z gorszych metali i ma gorsze spasowanie, co skutkuje tym, że nieco trudniej osiągnąć pożądany efekt, malując skomplikowane rzeczy. Mimo to, myślę, że ten aerograf można polecić.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Używam takiego samego i nie mam z nim najmniejszego problemu. Rozkładany i składany setki razy - odpowiednie mycie i konserwacja ważna przy nim tak samo jak przy tym za 800 zł.
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

No i gra gitara :D
Tak też podejrzewałem że będzie to dobry wybór.
Dzięki.
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
ODPOWIEDZ