*[Galeria/Statek] Kolejny Halny

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

*[Galeria/Statek] Kolejny Halny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Witam,

Mam na imię Marek, jestem modelarzem kartonowym i chciałbym dołączyć do Waszego forum, które śledzę od dłuższego czasu.

Krótko o sobie: pierwszy model (nieudany) w 1989, pierwszy udany - 1993, łącznie wykonałem kilkanaście modeli lotniczych, okrętowych i jeden czołg. Jeśli chodzi o stare modele, nie ma zbytnio czego pokazywać; chciałbym tu zaprezentować mój ostatni model - statek PRO "Halny" wg MM nr 4-5/1985. Jest to najlepiej opracowana spośród znanych mi wycinanek MM. Okładka opatrzona obrazem Adama Werki budzi nostalgię, za to zawartość zaskakuje dokładnością i szczegółowością nawet dzisiaj.

Model powstawał z przerwami w latach 2005-2011 (intensywny okres w życiu akurat wypadł...), wykonany w standardzie i bez postarzania, malowany akrylami. Uznałbym go za średnio trudny (w wersji malowanej) pracochłonność szacuję na 500h. Co ciekawe, większość części pochodzi z oryginalnej wycinanki. Tyle gadania, poniżej zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Póki co tyle, zapraszam do krytykowania modelu.

Przy okazji pytanie do osób z Gdyni i okolic - możecie polecić zakłady którym zlecacie laserowe wycinanie części? Widzę, że ta metoda ma ogromny potencjał i chciałbym ją wykorzystać w kolejnym modelu.

Pozdrawiam,
MK
sławomir kromer
Posty: 739
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 229

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

witam
model wygląda ładnie
mam obiekcje czy to jest standart jeśli jest całkowicie malowany -a może się myle
sławek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Witamy na forum :)
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

sławomir kromer pisze: mam obiekcje czy to jest standart jeśli jest całkowicie malowany -a może się myle
sławek
Dokładnie, jeśli malowany to chyba nie można powiedzieć że standard choć ja się tam na tym nie znam
Ale sam model oczywiście prezentuje się bardzo ładnie ;-)
witamy na forum
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolejny Halny - minigaleria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

mkraskow pisze: ..... najlepiej opracowana spośród znanych mi wycinanek MM. Okładka opatrzona obrazem Adama Werki budzi nostalgię, za to zawartość zaskakuje dokładnością i szczegółowością nawet dzisiaj.
Potwierdzam Twoją opinię.
Gratuluję modelu.
ODPOWIEDZ