Lotniskowce klasy USS Essex - pytanie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

Lotniskowce klasy USS Essex - pytanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Witam. korzystając z konta Gromka - mojego kolegi - chciałbym zapytać o techniczną możliwość przekonwersowania wycinanki z MM, Uss Essex na jakiś inny lotniskowiec tej klasy
Czy różniły się one bardzo od siebie? Czy da się zebrać materiały by zbudować inny model na bazie tej wycinanki,bez malowania i szpachlowania, a jedynie edytując model w jakimś programie graficznym?
Najbardziej interesowałby mnie USS Franklin lub USS Bunker Hill. Mają bogaty dorobek a i malowania piękne
Proszę o zabranie głosu expertów tematu.
Dziękując za gościnny wpis -
Artur s.
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Wg książki Krzysztofa Zalewskiego "Lotniskowce 2 wojny światowej" lotniskowce typu ESSEX dzieliły się na dwie podgrupy; okręty o krótszym kadłubie(długość 265,9 m) do której zaliczały się m.in. CV-9 Essex, CV-13 Franklin;CV-17 Bunkier Hill, oraz okręty o długim kadłubie (270,6 m). W książce zamieszczono tylko jeden rysunek dla całego typoszeregu tych jednostek, oraz kilka zdjęć, na których te lotniskowce wygladają jednakowo.Mam zepsuty skaner więc nie mogę wrzucić fragmentów książki.
Pozdrawiam
Obrazek
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

W necie są zdjęcia obu tych lotniskowców,rysunki ogólne całości,lecz tylko w skali 1:400 lub mniej. Ale i tak wynika z nich,że następcy Essexa różniły się od siebie. Mnie interesuje czy da się zrobić te okręty korzystając jedynie z Uss Essex z MM. Chyba to niewykonalne nie mając coś na wzór PM.
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
ODPOWIEDZ