Zrobienie grubej liny do okrętu z nici

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
kanti
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22 2011, 8:34

Zrobienie grubej liny do okrętu z nici

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kanti »

Proszę o poradę, ponieważ muszę zrobić linę o dwóch grubościach, do want i wyblinek z nici. Jak to zrobić, najlepiej bez przyrządów.

Póki co próbowałem, ale nie wiem jak zabezpieczyć przed rozwinięciem przy cięciu na odcinki..


i druga sprawa, jak mocować wanty na szczycie masztu w HMS Bounty, widziałem wiele zdjęć, ale żadne nie było na tyle szczegółowe zeby było widać ich mocowanie.... pozdrawiam Piotr
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

A tu zaglądałeś www.koga.net.pl ?
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Na temat samej techniki zwijania... Tekst w języku angielskim, prosty do zrozumienia:
Here some pics of my way to do it (since I do not have too much model tools I use what I get.. ):

1.) Three equal threads knotted on one end together
Obrazek

2.) Attached at that end to a chair
Obrazek

3.) My way of attaching the other end of each thread to a wooden stick for better rotation
Obrazek

4.) Twisting each thread separately until they have the same length (I use both hands for this purpose but here I needed to hold the cam) and block them while twisted and under tension with a glass of beer...
Obrazek
Obrazek

5.) Knot the twisted and tense threads together while keeping under tension!! (this is IMHO the most tricky step!!!)
Obrazek

6.) Let the rope twist (open) itself!
In this step the rope may get some damage when twisting irregular (see arrow in pic). This is the most crucial step!!!
Obrazek

7.) Relax micro tensions with a tube. I use my scalpel and for this purpose I leave the rope attached to the chair and instead move the scalpel back and forth
Obrazek

8.) End results
Obrazek



Autor: kolega Radek z Finlandii
źródło: http://www.papermodelers.com/forum/tips ... ewalk.html
Aby ogladac zdjęcia nalezy posiadać konto na tej stronie
Co do twoich problemów odpowiedzi na te pytania nie znam, ale chętnie się dowiem
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

☠Rock Honor Ojczyzna☠
kanti
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22 2011, 8:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kanti »

zdjęcia bardzo dobre, o to mi chodziło
kanti
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22 2011, 8:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kanti »

Panowie, pojawił się kolejny problem z jufersami. Robię model 1:96 i w tej skali jufersy mają 4mm średnicy. Jest ich do zrobienia dużo, i nie wiem jak je wykonać. Mogą być z drewna (mam fornir 0,6 i obłóg 1,5) lub z kartonu (mam różne).

Problem jak wykonać takie małe krążki 4mm ?

Nie chce mi się tego wycinać, wolałbym to wybić jakimś wybijakiem zrobionym z czegoś, ale nie mam pomysłu skąd wziąść taki wybijak...

pomóżcie
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

ODPOWIEDZ