Most kolejowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

plastelina jest dość tłusta sama z siebie. Ale fakt, troche brudziło. Po prostu je umyłem :)
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Próbowałem zrobić nity w plastelinie ale jakoś mnie to nie przekonuje. Przed zakupem silikonu formierskiego postanowiłem wypróbować zwykły sylikon uniwersalny (walała mi się gdzieś połowa tuby to wykorzystałem :razz: ) .Forma na razie schnie, jutro ocenię czy się nada do użytku :D
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Po kilku nieudanych próbach zaprzestałem testowania zwykłego silikonu. Zakupiłem odpowiedni silikon formierski i żywicę odlewniczą. Ale tu dopiero zaczęły się problemy :evil: Po kilku nieudanych próbach stworzenia formy w końcu się udało. potem jeszcze kilka prób odlania samych nitów i nareszcie mogę spać spokojnie! Mam własną fabrykę nitów!!!
A oto wynik mojej pracy :
Obrazek
F11, T 1/80, ISO 200 (słoneczny dzień)

Nie będę zamieszczał foto z moich zmagań z robieniem nitów i form z silikonu, bo są na tym forum ludzie którzy robią to znacznie lepiej ode mnie i od nich się uczyłem :D

W produkcji jest już drugie przęsło. Ze względu na to, że jest takie samo jak to pierwsze, zdjęcia zamieszczę dopiero jak skończę oba. Później nastąpi połączenie obu przęseł więc zacznie to już wyglądać jak most :D
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Wreszcie po długim czasie miałem chwilę aby usiąść do modelu. Z różnych powodów czasu było mało, choroba, wyjazd, praca zawodowa i takie tam. Ale do rzeczy. Z przykrością muszę stwierdzić, że projekt mnie trochę pokonał. Jednak wykonanie tak dużej konstrukcji z kartonu z zachowaniem precyzji jest niemożliwe bez użycia lasera (elementów ciętych laserem). Chyba, że mój warsztat jest tak fatalny :razz: Ale chyba nie jest aż tak źle :D
Generalnie geometria w tym modelu to fikcja chociaż po sklejeniu w całość jest nawet prosto. Planowałem nitować wszystko na bieżąco jednak nie jest to możliwe ze względu na to , że w pewnych miejscach nie mogę przewidzieć gdzie będą nity. Poza tym przeszkadzają mi i odpadają, więc nitował będę później.
Kilka fotek: (z góry sorry za jakość i tło ale most ma ponad metr i trudno o inne tło :oops: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
F5, T 2/5s,ISO200
Projekt raczej doprowadzę do końca. Oczywiście wszystko będzie pomalowane itd. Nity zajmą mi trochę czasu więc może to trochę potrwać. Natomiast sama konstrukcja powinna być ukończona na dniach. Wszystkich którzy projektują modele i zamieszczają relacje na tym forum składam wyrazy głębokiego szacunku :!:
Jest to wyższa szkoła jazdy i bardzo męczy. Mimo porażki (bo tak za taką uważam ten projekt) mam nadzieję jeszcze kiedyś zaprojektować coś. Na razie pobawię się czymś co zaprojektował ktoś inny :D (w kolejce P38G od Hala :razz: )

:arrow: nebu ::
ODPOWIEDZ