*[Galeria/Samochód] Ogórkowa mizeria czyli radosna twórczość pt: AP 021 1:32

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

*[Galeria/Samochód] Ogórkowa mizeria czyli radosna twórczość pt: AP 021 1:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witam Wszystkich "KARTONOMANIAKÓW"!

Dotychczas uważnie podglądałem wiele ciekawych relacji Kolegów Forumowiczów, tu i ówdzie zabierając głos. Chyba nadszedł już czas bym i ja coś zaprezentował.
Od dłuższego czasu na warsztacie miałem "apeciaka". Temat wg mnie ciekawy a na pewno oryginalny. Jako bazę przyjąłem czeską wycinankę SKODY 706 RTO w skali 1:43 (tu podziękowania dla kolegi ogrodnika )oraz wykorzystałem wszystkie dostępne mi opracowania. W zasadzie model musiałem dość znacznie przeprojektować i dorobić przyczepę. Całość drukowałem zwykłą plujka na papierze censona 250. Miało to swoje plusy i minusy. Trudności w formowaniu części ale zyskałem sztywność konstrukcji. W projekcie nie wystrzegłem się błędów. W wielu miejscach widać braki w retuszu.....Najsłabszym ogniwem jest przegub, do którego wykorzystałem krepę. Chciałem uzyskać możliwość odchylania przyczepy. Drugi problem stanowiły naciągi. Trochę tutaj jest mojej inwencji, brakuje bowiem szczegółowej dokumentacji ale jako tako działa :lol: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Życzę przyjemnego oglądania galerii.
Pozdrawiam!
Paweł
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Bardzo mi sie podoba twoja czysta i solidna praca nad bryla tego autobusu ale faktycznie braki w retuszu sa widoczne. Moze dalo by sie jeszcze z tym powalczyc?
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No i jest :D Inwazja ogórków na zimę -- grunt, że nie hiszpańskich. Cześć Pawle, miło widzieć twojego przegubowca skończonym. Wygląda elegancko, mimo braku retuszu prezentuje się okazale. Kształty ma ogórkowe jak trzeba. Podejrzewam, że jakby pomęczyć nieco papier wyoblaniem na przodzie, tyle i na dachu - wyszłoby idealnie. Czy mnie oczy nie mylą - tylne koła też zrobiłeś skrętne jak w przegubowcach?
Ta krepa na przegubie wygląda całkiem, całkiem. Kolorystyka i faktura przypomina ten dziwny materiał z oryginału, jedyne co to gdyby jeszcze nieco podbudować ją od spodu, żeby kształt trzymała w paru miejscach.
Pytanko - czy ten egzemplarz APeciaka z numerem taborowym 2241 i rejestracją to science fiction, czy może wóz który w rzeczywistości jeździł po stolicy?
Tak czy inaczej bardzo mi się podoba, pomysł i wykonanie (standard to nie moja specjalność - ja tak czysto nie potrafię). Pozostaje jeszcze AP-62 oraz AP-02 i cała rodzinka byłaby w komplecie :razz: . Może kiedyś zacznę Ciebie namawiać na nie - po wydanym SANie H100 :twisted: .

Pozdrawiam
jacob
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Dziękuję Koledzy za pozytywny odbiór mojej pracy!
Niestety retusze mogę poprawić tylko w niektórych miejscach. Na czerwonym poszyciu z przodu i z tyłu pojazdu nie jest to już możliwe. Z krepą musiałem się naprawdę mocno nagimnastykować. Przy większej skali pewnie było by łatwiej:)
Model przedstawia konkretny pojazd, który w latach 60-tych woził Warszawiaków. Zdjęcie, które posiadam nie jest specjalnie opisane więc czas jego eksploatacji wnioskuję po strojach przechodniów:).
Jakub, czekam postępów w Twoim warsztacie..:)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ