[RELACJA] Westland Whirlwind MM 5/93

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Garniec13
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 06 2011, 9:35
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Garniec13 »

Plastik z butelek typu pet też się nadaje do tłoczenia a i grubość takiej foli jest lepsza. No i wstępnie są miejsca na butelkach już wstępnie uformowane.
Nigdy nie jest za późno aby wszystko zacząć od początku.
Awatar użytkownika
SeniorElCid
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 03 2012, 18:15
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeniorElCid »

Witam wszystkich

Jak zwykle krucho z czasem ale jeśli tylko mam wolną chwilę to staram się coś kleić. Niewiele tego przybyło ale zawsze coś.

Po ukończeniu śmigieł zabrałem się za kołpaki, po zlepieniu ich w całość, efekt nie był zachwycający (trochę to wszystko było krzywe) więc w ruch poszedł CA i papier ścierny. W przerwach kiedy czekałem aż klej wyschnie zacząłem sklejać bomby

Obrazek Obrazek

No i całość zmontowana, tylko pomalować kołpaki

Obrazek Obrazek Obrazek

Ciąg dalszy prac nad bombami. Tu również łączenia były zbyt widoczne i w ruch poszedł CA + papier ścierny

Obrazek

Koła, również sklejam już w całość

Obrazek


Niewiele tego ale czasu również nie wiele na klejenie. Na szczęście już powoli widać koniec prac.
Ostatnio zmieniony śr kwie 16 2014, 21:01 przez SeniorElCid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 139

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Geometria łopat śmigła nie zgadza się moim zdaniem – jest odwrotnie niż powinno być; na obwodzie powinno być „płasko”, przy piaście pod kątem...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
SeniorElCid
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 03 2012, 18:15
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeniorElCid »

Na początek odpowiedź
Heinrich Kosmala pisze:Geometria łopat śmigła nie zgadza się moim zdaniem – jest odwrotnie niż powinno być; na obwodzie powinno być „płasko”, przy piaście pod kątem...
Faktycznie trochę mi uciekła geometria śmigieł. trochę poszperałem w internecie i znalazłem coś takiego

http://www.ww2incolor.com/forum/showthr ... 66d94a9f41

I tu faktycznie widać jak powinno być. W modelu już zostanie tak jak jest, żeby to poprawić to musiałbym zrobić śmigła od nowa.


No i w końcu udało mi się dotrzeć do końca budowy.

Jeszcze kilka fotek zaczepów na bomby

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Długo to trwało (budowę rozpocząłem w 2009 roku) ale udało się dotrzeć do końca.

Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w galerii

viewtopic.php?p=221431#221431
ODPOWIEDZ