*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
pepe963
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 29 2012, 10:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pepe963 »

Jestem pełen podziwu jest to dla mnie wzór i cel osiągnięcie takiego warsztatu
TadeuszD
Posty: 35
Rejestracja: wt maja 22 2012, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TadeuszD »

Art pisze:Poza tym wydaje mi się, że korzystanie ze skanów jest nielegalne.
To zależy. Jeśli masz zakupioną oryginalną wycinankę, to możesz całkowicie legalnie zrobić jej kopię bezpieczeństwa, np. poprzez zeskanowanie lub skserowanie. Formalnie nie ma przeszkód, żeby taką kopią bezpieczeństwa wspomóc innego posiadacza identycznej oryginalnie zakupionej wycinanki - w końcu on też ma do niej prawo, a przepisy nie ograniczają tego prawa tylko do kopii zrobionych własnoręcznie.

Nielegalne jest natomiast udostępnianie skanów i kser osobom, które nie nabyły praw do "utworu", jakim jest w rozumieniu prawa autorskiego projekt wycinanki. Klucz tkwi w podkreślonych powyżej wyrazach. ;-)
Slavkoo_25
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 01 2011, 16:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slavkoo_25 »

Dzięki za odpowiedz, zdecydowałem się kupić nowy model;) a teraz jeszcze inne pytanie, z innej beczki - sklejam też obecnie model japońskiego pancernika Ise w skali 1:700 i pamiętam że kiedyś była farba Humbrol do kadłubów i nadbudówek japońskich okrętów wojennych z II wojny św., nie pamiętam tylko numeru tej farby? ktoś może pamięta? albo może podać odpowiedniki tej farby z innych firm? będe wdzięczny
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

Witam,trochę mi zajęło przeczytanie tego tematu i powiem szczerze po 20 latach postanowiłem wrócić do klejenia-głównie okrętów.Ale jak zobaczyłem ten profesjonalizm ze strony szanownego kolegi Art-a to się tak zastanawiam czy ten powrót ma sens :oops: .Ile czasu będę potrzebował żeby osiągnąć podobny efekt.Ale nic,nie wolno się poddawać może kiedyś (na razie Mały Modelarz dla treningu,oczywiście Bismarck,ale już w szafie leży to samo wydanie co kolega klei,i Yamato)Pozdrawiam autora i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.
Ostatnio zmieniony wt sie 07 2012, 12:48 przez Robinek9, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

coś mi się post zdublował :D
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Nie przejmuj się tym że nie nie będzie wyglądać tak dobrze, ważne że robisz to co lubisz. Twój model nie musi się wszystkim podobać, zdobywać medali na wystawach. Będzie stał u ciebie w domu na półce i cieszył Twoje oko i znajomych, którzy na piwko przyjdą :D
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Słusznie Orfeuszu1988, najważniejsze to własna satysfakcja, że z "płaskiej kartki", stanie coś na półce.
Startuj śmiało Robinek9, a jak będzie trzeba, to dobre ludziska pomogą.

(grunt, to powolutku krok po kroku, trzy razy przymierz i raz... i takie tam... :-)
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

Dzięki Panowie za dobre słowa na zachętę,pracę nad szkieletem ruszyły.jak z czymś sobie nie poradzę będę szukał wsparcia.Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
n1gdy
Posty: 91
Rejestracja: pt maja 20 2005, 16:43
Lokalizacja: białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: n1gdy »

Panie Art może jakaś aktualizacja w poście przepięknego pancernika Bismarck?

Pozdrawiam.
Modele skończone:
niemiecki reflektor przeciwlotniczy:
viewtopic.php?t=15830&highlight=
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

No tak, oczywiście, zobowiązań należy dotrzymywać.
Już tradycyjnie na wakacjach wdepnąłem w niby proste „skrzydła” i okręt na chwilę odstawiłem. Mimo „przeciągnięcia”' założonych terminów, lotek ma się już na ukończeniu, o czym Was w osobnym liście, dla usprawiedliwienia, powiadomię.

Jak tylko nadejdą jesienno-zimowe wieczory, pełną parą w kotłach ruszam ukończyć model BISa.
Miło, że jeszcze o nim pamiętasz.

Pozdrawiam i do zobaczenia.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
ODPOWIEDZ