Nowość w ofercie Modelika

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Nowość w ofercie Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

W ofercie Modelika pojawiła się nowość "laserowa" - tory do modeli kolejowych. Janusz Oleś pisze:
Przygotowałem i wczoraj wstawiłem do oferty Modelika zestaw torów dla modeli kolejowych „normalnotorowych” - czyli tych o rozstawie w oryginale 1435 mm. Tory są, jak wszystkie nasze modele kolejowe, w skali 1:25. Wycinany i częściowo grawerowany laserowo zestaw opracowałem na podstawie rysunku i danych przedstawionych przez „Kierownika” w modelu parowozu TY-23, ale uzupełniłem go o „metalowe” podkłady z mocowaniem szyn (inwencja własna). Skleiłem fragment z jednym uchwytem i chyba wygląda to dobrze – zdjęcie „surówki” poniżej. Śruby mocujące są częściowo grawerowane, dzięki czemu kształt łba z podkładką mimo maleńkich rozmiarów jest dosyć wierny oryginałowi. W zestawie są też 4 płaskowniki ze śrubami do wykonania poziomego połączenia szyn. Długość toru wynosi 832 mm. Dla zestawu pociągu można oczywiście zrobić tory dłuższe z dwóch czy nawet trzech kompletów. Modelarze bardziej profesjonalni na pewno wykonają całą makietę (podkładka ze sklejki, przyklejone kamyczki, imitacja trawy itp.), a mniej cierpliwi mogą zrezygnować z pracochłonnego wykonywania uchwytów ze śrubami przyklejając szyny bezpośrednio do podkładów, lub zastosować uproszczone płytki uchwytów szyn bez śrub. Modeli kolejowych 1:25 jest na rynku sporo, nie tylko tych z Modelika, więc przypuszczam że ta pozycja ucieszy wielu modelarzy. Tory będą pasować do każdego „normalnotorowego” modelu 1:25, ale oczywiście u różnych autorów i wykonawców mogą wychodzić drobne milimetrowe różnice w rozstawie kół i przed sklejeniem trzeba to sprawdzić i dopasować: albo koła do szyn (zalecane, szyny będą pasować wtedy do różnych modeli i będą zgodne ze skalą), albo (łatwiej) rozstaw szyn do konkretnego modelu. Cena zestawu tylko 30,00 zł. brutto. Zapraszam do naszego sklepu internetowego. Planuję uzupełnić wkrótce ofertę o tory do modeli wąskotorowych 1:25 i tory w skali 1:45 (chociaż sam takich modeli nie wydaję).

Obrazek
ODPOWIEDZ