Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III/Pz IV by Panzer Hobby Art

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III/Pz IV by Panzer Hobby Art

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witajcie !
Z wiekiem coraz ciężej realizować mi moje modelarskie marzenia, ale kilka z nich muszę dopiąć . Jednym z takich marzeń są gąsienice do pojazdów rodzin Pz III i Pz IV o szerokości 400mm, z różnymi zębami i różnymi gruntozaczepami.
Obecnie nie planuję gąsienicy w wersji taśmy oraz wypuszczenia wersji ostkettenów i wintertrack`ów, bo te są dostępne w ofercie GPM.
Mam już gotowych kilka wersji produkcyjnych, a testy z laserem rozpocząłem od rzadkiej i późnej wersji używanej np jagdpanzeracvh czy Pz IV J.
Prezentowane ogniwo składa się 8 części i zadaje kłam tym, którzy twierdzą, że laser to pójście na łatwiznę. Mam nadzieję, że pancerni fanatycy znajdą zajęcie na wiele wieczorów składając takie ogniwa.
Wprawne oko dostrzeże na zdjęciach zęby o różnej grubości, to efekt dobierania grubości papieru, tak by jak najwierniej oddać pewne detale. Ogniwa, podobnie jak w plastikach mają być sklejane jedno do drugiego na styk.
Wersja testowa sklejona przy użyciu BCG, z coraz większym moim uznaniem dla tego kleju. Pewne niedoskonałości gruntozaczepów wynikają z mojej nieumiejętności posługiwania się tym specyfikiem i rozmiękania papieru. Ogniwa w taśmę do wszystkich zdjęć złożone bez sklejania jedno do drugiego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Po sklejeniu tylko pewne części wzmocniłem CA, a następnie pomalowałem stalowym i przetarłem metalizerem dla wyciągnięcia cech charakterystycznych tej odmiany. Także dlatego nie użyłem wash`y na tym etapie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec mała przymiarka do tego co jest dalszą częścią planu, czyli żywiczne dodatki w postaci wózków i kół. Wózki przygotował dla mnie Tomek (thx my friend), a koła wybrałem z tego co mi po pierwszych odlewniczych próbach zostało.Najlepsze koła z pierwszej partii poleciały do Tomka (nieźle poczta na nas zarabia ;-) ), więc na szybko użyłem jakie zostały.
Obrazek
Myślę, że cena będzie porównywalna do zestawów obecnych na rynku.
Jakie jest Wasze zainteresowanie takim produktem?
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ