[R] CASA C 295 M; 1:33; budowa testowa

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Jaki masz pomysł na gondole podwozia?
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Strk. Jak możesz to czekam na priv.
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Drzwi/schodki i rampa załadunkowa są gotowe, także pozostałe elementy konstrukcyjne jak napęd (zawiasy) klap i różne anteny – model jest więc „gotowy”. Rzeczywiście prześwit wyszedł mi za duży (to widać też, gdy porównuje się pozycję dolnej krawędzi schodków w stosunku do podłoża), chyba przez niewłaściwe (zbyt duży kąt) przyklejenie gondoli podwozia – albo za wysoko umieściłem podwozie przednie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby uniknąć/zredukować kąśliwe uwagi; to mój najgorzej zbudowany model w mojej całej (długiej) karierze modelarskiej – nie pytajcie dlaczego – sam nie wiem. Dlatego jeszcze raz proszę o różnicowanie w ewentualnych ocenach mojej pracy od pracy konstruktora modelu.

Obrazek

Galerii końcowej (jeszcze) nie będzie; tak jak w pewnej anegdocie o Napoleonie i odpowiedzi mera pewnego miasteczka o przyczynie braku armatniego salutu honorowego dla Napoleona przy jego wjeździe do tego miasta - „z dwóch powodów; po pierwsze nie mamy armat”” – u mnie; po pierwsze nie ma co pokazywać...:D
Ale dla osłody i jako rekompensatę mam zamiar wykonać jeszcze dioramę, a to nieco potrwa. Przynajmniej pomysł już jest.
Ostatnio zmieniony śr maja 09 2018, 10:42 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Panie Henryku obserwowałem tę relacje od początku i znam inne pana relacje i umiejętności które były zaprezentowane na tym forum i stwierdzam że ten model niestety nie jest najlepszy ale pomijając wykonanie obejrzałem masę zdjęć samolotu Casa C 295 M i nie widzę w tym modelu tego samolotu. Nie wiem na podstawie jakiej dokumentacji był projektowany ten model ale większość kształtów nie odpowiada oryginałowi. Jest to moje zdanie i uważam że aby poprawić ten model trzeba by było go zaprojektować od początku w programie 3D.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Niestety, współczesne konstrukcje mają na tyle skomplikowane kształty, że bez wirtualizacji obiektu w 3D (z której "wyciąga" się rzuty i przekroje planów) ich właściwe odwzorowanie jest średnio możliwe.
ODPOWIEDZ