Kilka pytań o przegląd rynku ;)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 60
Rejestracja: pn gru 08 2014, 18:43
Lokalizacja: Wrocław

Kilka pytań o przegląd rynku ;)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rudolf »

1. Czy ktoś z Was miał okazję dokładnie się przyjrzeć a być może nawet posiada i planuje skleić Boeinga B-17 Flying Fortress z Małego Modelarza...?

Obrazek

Jestem bardzo ciekaw opinii, zarówno o jakość opracowania, stopień trudności, jak i szczegółowość opisu konstrukcji i rysunki.


____________________________________________________________________________________

2. Kto poleci jakiś okręt - chodzi mi o model na którym będzie można posmakować modelarstwa okrętowego w kartonie, ale żeby w nim nie utknąć na długie lata - tak żeby nie było tam jakoś strasznie dużo drobnicy i żeby poradził sobie z nim gość, który sklejał tylko samoloty i to lata temu.

____________________________________________________________________________________

3. Polećcie również jakiś dobrze sklejalny model dwusilnikowego samolotu z okresu IIwś - najchętniej niemiecki lub amerykański z braku laku.


____________________________________________________________________________________

4. No i na koniec pytanie o jakiś śmigłowiec (wojskowy) z tymi samymi zastrzeżeniami - szalenie podobał mi się Mi-24 z Halińskiego, ale powala ceną i spodziewam się z poziomu detalizacji że nie spełnia podsatwowych wymagań wymienionych wyżej - brak umiejętności i czasu na utkniecie na lata w jednym modelu ;)
Powiadają że prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną!
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Cześć

Ad 1 Na Konradusie jest relacja Winka - generalnie dla początkujących nie polecam

Ad 2 ORP Piorun z MM, zdaje się Pawła Mistewicza

Ad 4 AH-1 Cobra z Kartonowej Kolekcji.

Ad 3 nie powiem niestety co brać, ale z tego co widze to wiem żeby nie brać ostatnich He-111 z Małego Modelarza. Do-17 już podobno lepszy.
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 60
Rejestracja: pn gru 08 2014, 18:43
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rudolf »

Ad 1 Na Konradusie jest relacja Winka - generalnie dla początkujących nie polecam
Dzięki, poczytałem konradusa i znalazłem czego szukałem.
Ad 2 ORP Piorun z MM, zdaje się Pawła Mistewicza
Wygląda zachęcająco, ale trzeba zdobywać, bo w redakcji już nie mają. Rozumiem że on jest w skali 1:300 jak wszystkie okręty w MM...?
Może ktoś ma jeszcze inne propozycje...?
Ad 3 nie powiem niestety co brać, ale z tego co widze to wiem żeby nie brać ostatnich He-111 z Małego Modelarza. Do-17 już podobno lepszy.
A ktoś cos wie może o Messerschmitt 110 C-1 z MM tudzież o Mosquito Mk.II NF równiez z MM...? Bo do nich akurat mam dostęp i nawet wręgi można w redakcji zakupić...
Ad 4 AH-1 Cobra z Kartonowej Kolekcji.
j.w. - redakcja nie dysponuje.
Chętnie poznam również inne opinie ;)
Powiadają że prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną!
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

ORP Piorun z MM jest w skali 1:200.
Jest kilka stosunkowo prostych modeli w 1:100, np ORP Gen. Haller z Modelika, albo OORP Smok, Nurek z GPM - te zdaje się są w zestawach z wyciątymi laserowo wręgami.
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 60
Rejestracja: pn gru 08 2014, 18:43
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rudolf »

Wycieczka do siedziby Małego Modelarza na Chocimską w Warszawie się opłaciła :D
Wróciłem stamtąd jako dumny posiadacz ORP Piorun (choć wydobyty został z tylko siedzącym tam paniom wiadomych czeluści, bo w oficjalnej ofercie go nie ma... ;) ) wraz z dedykowanymi do niego wręgami, oraz z Messerschmittem 110, tez z wręgami i też diabli wiedzą skąd wydobytym.... :D

Poluję jeszcze na Cobrę z Kartonowej Kolekcji - śledztwo wykazało że i ta z MM i z KK jest autorstwa Pawła Mistewicza który jest założycielem i włascicielem bodajże wydawnictwa KK, więc tym bardziej wolę kupić model z jego "stajni"... ;)
Powiadają że prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną!
ODPOWIEDZ