[R/G]Jelcz MAT OŁAWKA, 1:25-projakt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

superhikk
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 12 2014, 23:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: superhikk »

Wspanialo-wspaniale!!!! Gratuluje. Jesli caly busiek byl by malowany.... Bardzo magiczne rece !
superhikk
Przepraszam, ale nie jestem Polakiem. Nadzieje sie, ze jestem zrozumialym. :-)
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Oj długo Waść kazałeś czekać :D na ciąg dalszy. Dobrze, że idziesz dalej. Bardzo fajny jest ten autobusik, a i kształty ma konkretne. Napisz coś o planach malowania - części, całości, bezbarwny lakier, farba, spray, pędzel...? Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście malowanie ma sens - możesz mi wierzyć albo nie, ale malowanie wyciąga bezlitośnie wszystko na powierzchni modelu, czego nie było do tej pory widać. Chyba nie jest to najlepsza metoda tuszowania czegoś, bo można uzyskać wręcz odwrotny efekt. Jak prysnąłem pierwszy raz budę MEXa białym podkładem, to się przeraziłem ile jeszcze roboty przede mną. Dlatego sprawa według mnie do rozważenia koniecznie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 423
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Czes Jakub!
To ma być standard (jak zwykle z resztą)....Podobnie jak w przypadku peerki, OŁAWKĘ także pokryję lakierem bezbarwnym (tylko buda). Podwozie maluję czarnym matem. Nieszczęsne ślady butaprenu mam nadzieję, ze nieco ukryje połysk lakieru... Bez obaw, innego malowania nie przewiduję... :eek:
wkrent
Posty: 41
Rejestracja: czw lis 03 2005, 22:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wkrent »

Witaj
Model bardzo mi się podoba ,jedyny błąd jaki zauważyłem to reflektory .W takim wykonaniu świeciły by na boki .Poza tym gratuluję pięknego i oryginalnego modelu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 423
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witaj!
Cieszę się, że Ci się podoba mój busik. Co do kloszy, to zarówno w pierwszych "ogórkach" (SKODA 706RTO) oraz w OŁAWCE montowano klosze, które nie wystawały poza obrys karoserii. Ot, takie opływowe.
Obrazek Obrazek Obrazek Oczywiście to jak mi to wyszło to zupełnie inna historia:)(Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jeśli umieszczę tutaj zdjęcie skopiowane z phototrans.eu)


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony śr mar 04 2015, 22:12 przez pawelelka77, łącznie zmieniany 3 razy.
wkrent
Posty: 41
Rejestracja: czw lis 03 2005, 22:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wkrent »

Witaj
Pierwszy raz widzę takie reflektory ,więc przepraszam że napisałem o błędzie .Z tych fotek wynika że to ja byłem w błędzie :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 423
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witajcie!

Dzisiaj tylko trzy fotki z placu boju. W zasadzie jestem krótko przed finiszem, i w weekend chciałbym już zakończyć budowę mojego busika. Klosze kierunkowskazów niestety wyszły mi nieco za duże. Powinny być bardziej zgrabne. Tłoczenie to dla mnie nowość....
Bagażnik i wywietrznik dachowy zamontowane.
Obrazek Obrazek Obrazek

Z galerią chyba poczekam do wiosny...ale ta już niedługo:)

Pozdrawiam!
Paweł
Ostatnio zmieniony czw mar 05 2015, 11:21 przez pawelelka77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Przecudnej urody jest ten autobusik. Wszystko też elegancko widać co ma w środku. Jeden z detali, które bardzo lubię w busach z tamtego okresu - to ten bagażnik na dachu. Nic tylko załadować go walizami i w drogę.
To tłoczenie wyszło Ci nawet nawet, ja bałem się za to zabierać w ten sposób, bo to dość mały i trudny detal do wykonania. Nie spiesz się z galerią, dopieść go jak trzeba. I przed jazdą próbną koniecznie wosk na karoserię, bo paskudna pogoda :D
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 423
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witajcie!

Wczoraj zakończyłem pracę przy jelczyku. Naniosłem warstwę lakieru bezbarwnego, który nieco "wyciągnął" kolory. Niestety OŁAWKA w oryginale też była dość ubogo "przyozdobiona". Chociaż busik jest pojazdem niewielkim to mocno mnie zmęczył. Szczególnie wykonanie część dachowej nie należało do łatwych. Z uzyskanej w standardzie bryły jestem raczej zadowolony gorzej z czystością wykonania...
Chciałbym podziękować koledze ARKLASowi za profesjonalne zaprojektowanie tablic rejestracyjnych, zgodne z obowiązującymi wówczas normami. Wielkie dzięki!

Dzisiaj dla "dokumentacji" tylko dwie fotki w "roboczym tle", a galeria końcowa po wycieczce w plener:) Mam nadzieję, że w naturalnym świetle busik tylko zyska....
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam!
Paweł
Awatar użytkownika
messer
Posty: 721
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Mały wielki model! Coś pięknego, gratuluję.
ODPOWIEDZ