Prośba o pomoc w założeniu modelarni

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

odpowiedź dla Mateusza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

nie mogę wysyłać na priv więc muszę tu

Witaj Mateusz,

przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie widziałem że mi mruga wiadomość. Kiepski ze mnie forumowicz jak widać :)
Chętnie przyjmiemy płytkę bo na maila to pewnie będzie problem z wysłaniem.
Mój adres:
Marcin Chudzikiewicz
Przysietnica 846A
36-200 Brzozów

a tu adres mail: chudzma@op.pl może pójdzie zawsze można spróbować.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

SebaF pisze:A rozmawiałeś z lokalnymi dużymi firmami? W sprawie wsparcia finansowego;p
Witaj,

tak próbujemy troszkę uzyskać różnego wsparcia na razie nie piszę za wiele ale jak wypali to będzie o czym pisać i na pewno będziem się chwalić :) oczywiście tylko pozytywnie. Działamy a przynajmniej próbujemy działać.
We wrześniu ruszymy na początek skromnie ale nie od razu Kraków zbudowali :).
Troszkę się denerwuję chyba mała trema no niby nic wielkiego ale jakiś mały stresik jest.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

Witam ponownie Wszystkich Modelarzy,

na wstępie pragnę bardzo podziękować Panu Viking_BB za przesłanie dla naszej modelarni kilku modeli kartonowej koleji. Jest to wielka rzecz dla nas maluczkich przy tworzeniu naszej nowej modelarni. A co po za tym, a no mianowicie tak jak już pisałem przygotowujemy się do startu we wrześniu ruszamy taki przynajmniej jest plan w drugiej połowie września a wspna data to 18.09.2015r. tak więc za dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu planuję zacząć rozwieszać jakąś informację o tworzonej modelarni z terminem muszę tylko zrobić jakiś plakacik. Dla tego mojego plakatu być może będę musiał :) wykorzystać jakieś fotki z forum wykonanych przez jego użytkowników pięknych modeli żeby coś pooglądali na plakatach bo z tymi moimi sklejonymi trzema modelikami mógłbym tylko odstraszyć :) .
A tak po za tym to dzięki Pana Viking_BB mamy kilka modeli pociągów dzięki uprzejmości mojego kolegi tu na miejscu mamy pare modeli wydrukowanych samochodzików i samolocików. Z tymi naszymi wydrukami to niewiem jak będzie bo kupiłem papier POL JET Laser Color 200g i niewiem czy nieprzesadziłem z gramaturą ale się zobaczy może nie będzie tak źle. Tak więc coś tam na sam początek mamy jeszcze tylko dokupić klej nożyczki trochę tektury i po małemu na odwagę ;) jakoś ruszymy. Zaczynamy w klasie lekcyjnej, w spólnie z Dyrektorem szkoły ustaliliśmy że będzie to klasa informatyczna, bo po pierwsze ma dobrą lokalizację w szkole tj. blisko wejście, szatnia na jakieś kurtki (a to do zimy idzie), WC no i jeżeli by rodzice nie chcieli uczestniczyć w zajęciach to będą mieli również gdzie usiąść bo jest stołówka obok. po drugie to za tą klasę odpowiada Dyrektor (tu uczy) i poprosu nie będę się obawiał aż tak o jakieś kwiatki :) bo kto to wie co dzieciakom do głowy przyjdzie ;) . A po trzecie to blisko jest WC tak wiem że pisałem, ale jak będzie mnie trema zrzerać to żebym zdążył do tego WCeta a nie się o..... przy wszystkich. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie :) . Dodatkowo będzie również możliwość pokazania paru rzeczy na dużym ekrania przez rzutnik to też może mieć fajny odbiór u młodzieży.

Chciałbym żeby zebrała się jakaś grupka (fajna) i żebyćmy już w październiku ruszyli na wspólną wyprawę do Rzeszowa na konkurs modelarski. oczywiście nie jako uczestnicy ale żeby dzieciaki coś zobaczyły że można coś tak wspaniałego stworzyć. Później jest konkurs w Sanoku, a to jest już w styczniu (tak przynajmniej do tej pory było bodajże) to tu już może ktoś się znajdzie i wystartuje. No zobaczymy.

Jak pisałem zaczynamy w klasie lekcyjnej, jednakże docelowo planujemy utworzyć pomieszczenie modelarni na części strychu szkoły. Na dzień dzisiejszy mamy już troszką materiałów do zabudowy poddasza tak więc niejest najgorzej. Poziadamy praktycznie komplet wełny mineralnej, płyt kartonowo - gipsowych, potrzebne drzwi, wkręty i profile (no tu może być nie wszystko). Mamy też przyobiecane trochę elektryki że nam to ktoś zrobi. Brakuje niestety nam okien dachowych żeby doświetlić to nasze pomieszczenie ale będzie się tu przebywało kilka godzin to może nie będzie aż tak żle. Tak wię coś się dzieję dlatego też chciałbym wszystkim darczyńcom, którzy się przyczynili i przyczyniają jak również jeszcze przyczynią już dziś podziękować. Dzięki Wam jest szansa uczynić naprawdę coś wielkiego i tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach. O wszystkich ruchach postaram się w miarę możliwości na bierząco informować.

Pozdrawiam Wszystkich i ponawiam swoje prośby
MArcin Chudzikiewicz
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Witam. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Bazę darmowych modeli dla początkujących możesz uzupełnić o budowlę.
Na TEJ stronie jest prosty model kapliczki autorstwa Ondreja Hejla z Czech.

Sklejam jego modele i są dobrze spasowane, a ponadto nie wymagają podklejania i żmudnego szlifowania wręg, bo po prostu nie potrzebują szkieletu. Przy niecierpliwej młodzieży, to chyba zaleta ;)
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

Dzięki Hastur

napewno sie przyda zwłaszcza że z budynkami to mam troszkę więcej do czynienia ;) i myślę że pare w naszej modelarni może powstać przynajmniej tak sobie myślałem. Może w przyszłości uda się nam wykonać inwentaryzację i stworzyć kilka modeli np Kościołów z naszej okolicy między innymi Kościół w Haczowie czy w Bliznym.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Chudzma – nie ma za co, może za jakiś czas znowu coś nam się uda podesłać. Byle tylko młodzi chcieli to sklejać :) Trzymam kciuki za Twoje przedsięwzięcie :)
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

Oj Marcin jest za coi.
Jak to mówią mała rzecz a cieszy, szkoda że nie ma więcej osób, które chętniej by wsparły naszą (moją) inicjatywę w tworzeniu modelarni. Jednakże czasami trzeba ruszyć z miejsca żeby zaczęło się toczyć powolutku do przodu.
Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.

Marcin Chudzikiewicz
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Czy zbędne modele można przesłać na adres podany powyżej ?. Tak się składa że jakiś czas temu część forumowiczów przekazało różne modele dla dzieciaków z którymi prowadziłem zajęcia modelarskie lecz niestety projekt upadł (z winy twardogłowia niektórych osób) i pozostało mi troszkę wycinanek. Mam nadzieję że moi darczyńcy nie będą mieli nic przeciwko przekazaniu modeli przez nich darowanych.
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

Witam,

oczywiście że można.
Można również przesłać na adres Szkoły:

Pan Dyrektor Wiesław Pałka
Zespół Szkół nr 1 w Przysietnicy
Przysietnica 198
36-200 Brzozów

Z góry serdecznie dziękuję myślę że wykorzystamy podarunek godnie.

Pozdrawiam
Marcin
chudzma
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14 2015, 21:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chudzma »

Witam Wszystkich Szanownych Forumowiczów,

dziś informacyjnie:
1. W dniu dzisiejszym otrzymałem od lokalnego przedsiębiorcy z branży modelarskiej (apropo produkujacego na cały świat) podkłady dla zabezpieczenia blatów ławek za co chciałbym mu tu serdecznie podziękować dostałem tego dość dużo to nie powinno dla nikogo zabraknąć ;).

2. Otrzymałem maila od Pana Łukasza że wysłał paczkę z modelikami tak więc jest kolejna super wiadomość, że coś do nas leci tak więc będzie co robić, za co również serdecznie dziękuję.

A poza tym dziś będę chciał wysmarować plakat żeby go powiesić przed niedzielą na wsi to może jak będą ludziska szli z Kościoła to poczytają i się wybiorą na otwarcie. Jak zrobie to spróbuję zamieścić.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin Chudzikiewicz
ODPOWIEDZ