PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

O rany! Moj ulubiony temat powrocil zza swiatow :-)
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Pliki mogę podesłać w poniedziałek, bo wyjechałem w delegację, a pliki mam na kompie w firmie.
Ewentualne poprawki mogę zrobić jeśli wstawimy logo i zapadną takie decyzje, ale z góry proszę o wyrozumiałość i cierpliwość z uwagi na mój permanentny brak czasu.
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Mój pomysł celowo przypomina logo znanego programu dla dzieci, w końcu to forum też jest dla dzieci, tylko większych :lol:
Zmian w stosunku do orginału jest dużo więc plagiat to nie jest, ale wyraźne nawiązanie tak, bo tak miało być. Potrakytujcie ten pomysł tak na luzie :D
Ponieważ zaprojektowałem już kilka logo które gdzieś tam się przyjeły podpowiem wam że musi to być łatwo rozpoznawalny znak graficzny, prosty i orginalny, łatwy do nanoszenia pod różną postacią a przede wszystkim czytelny :pice:
Projekt Hastura świetnie nadaje sie na baner na górnym pasku forum bo aby był czytelny musi być duży, jednak jako logo się nie nada bo wyobraźcie go sobie jako minaiturke na znaczku lub długopisie, bedzie nieczytelne. Logo powinno być symbolem, a baner lub otoczenie zawierać ten symbol.
Szukajcie dalej, ale czegoś pomysłowego niebanalnego co stanie sie rozpoznawalnym symbolem a nie pierwszej lepszej grafiki :idea:
W kilku wcześniejszych projektach też jest pare fajnych pomysłów do rozwinięcia.
Per aspera ad astra
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Do dalszego przemyślenia.
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
tomekwidenka
Posty: 28
Rejestracja: pn sty 30 2012, 19:31
Lokalizacja: Lubomia/Opole

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomekwidenka »

To nowe logo świetnie się prezentuje :D
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Da się zrobić tak, żeby krawędzie linii nie były poszarpane?
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Moje uwagi sa nastepujace:
1. Kartonwork znacznie wieksze i przesuniete w lewo. Ten hektar niebieskiego nie pelni zadnej roli.
2. Forum Modelarskie wieksze i centralnie
3. Po co sa te trojkaty? O co chodzi?
4. Kerning w tekscie jest bardzo kiepski, np W/O w work albo R/U w forum. Nalezy to recznie poprawic.
5. Tekst nie ma anty-aliasingu a tlo jest nieostre. Tlo wyglada na powtarzalny wzorek, lepiej zeby bylo bardziej urozmaicone.
6. Odcien niebieskiego jest zrobiony na oko
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Amen.
Ale niestety, rozsadne propozycje zdaja sie tonac w lawinie zachwytow nad przecietnoscia, grzecznie mowiac. Zupelnie, jakby komu zalezalo jedynie na tym, by jak najszybciej odwalic sprawe i miec problem z glowy.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Pierwszy projekt Czarka (Astry28) bardzo mi się podoba. :idea:

Marcintosh, uwagi 1,2,4 przyjęte :)
Obrazek

3. po nic, podobnie jak prostokąty, lub dymki w projekcie Astry28 - skoro wam się nie podobają, to już ich nie ma
5. Admin jakiś czas temu dostał poprawione tło do zadanej szerokości (j.w.) zapewne podmieni w wolnej chwili, żeby nie był powtarzalny wzorek. Tekst w pliku źródłowym w Corelu ma antyaliasing (jak widać po eksporcie do jpg). Grafika do forum jest przygotowywana w GIMPie i zapewne przy imporcie materiału z Corela nastąpiło przekłamanie. Jeśli wiecie jak nam pomóc żeby to się nie gryzło, chętnie pogadamy na priv.
6. A nie jest, bo był wyciągnięty z poprzedniego tła - na życzenie forumowiczów zresztą.

Teraz garść informacji, żebyśmy mieli jasność - nie jestem zawodowym grafikiem i corela używam tylko żeby sobie czasem projektować brakujące detale do modeli. Oczywiście banner z logo może być technicznie niedoskonały, bo zrobiłem go w wolnej chwili na zasadzie zabawy i żeby nieco rozruszać niemrawy wątek. Proponuję więc brać to pod uwagę zanim się zacznie pisać o "tonięciu w lawinie zachwytów nad przeciętnością". Przydało by się mniej emocji, więcej konstruktywnych uwag (szacun Marcintosh), bo chyba każdy robił swoje logo w czasie wolnym i non profit - a to oznacza że może, a nie musi...
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Drogi Kolego Hastur,

moje, jak mniemam konstruktywne, uwagi tkwia juz dluzszy czas we wczesniejszych postach tego watku i przynajmniej czesciowo pokrywaja sie one z uwagami Marcintosha.

I zeby nie bylo nieporozumien: bardzo doceniam to, ze poswieciles Twoj czas dla dobra forum tworzac jedna z mozliwych wersji logo. Podobnie, jak doceniam to, ze takze inni koledzy poswiecili ich czas na opracowanie i przedstawienie wlasnych propozycji.

Ale to nie ma nic wspolnego z faktem, ze niektore z pomyslow podobaja sie (prawdopodobnie nie tylko mnie) mniej, inne bardziej. Zakladam rowniez, ze watek powstal po to, by otwarcie przedyskutowac dotychczasowe, a moze nawet przyszle rozwiazania. Wylacznie dlatego sie tutaj wypowiadam. I jak mi sie cos nie do konca podoba, mowie to wprost, starajac sie przy tym uzasadnic moje zdanie (patrz poprzednie wypowiedzi) lub dopytac o sens (jakby nie patrzec, moje pytanie o powod istnienia wspomnianego trojkata zostalo przez jego tworce zignorowane) rozwiazania juz zaprezentowanego. Ale to w zadnym wypadku nie oznacza, ze moje wypowiedzi celuja w osobe ich tworcy. Ostatecznie jestesmy na tyle doroslymi facetami, by moc sie dogadac w konstruktywny sposob, a nie obrazac za odrobine krytyki.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ