ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3170
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Aaaa, jeśli chodzi o ostatni post to faktycznie zdjęć nie widzę, ale przyznaję się bez bicia że postu nie czytałem linia po linii. Wyświetla się tylko napis "Obrazek". Po wybraniu polecenia "Cytuj" w teksćie pomiędzy [img[ i [ /img] pojawia się link bez .jpg czy .JPG na końcu i nawet po skopiowaniu do przeglądarki i uzupełnieniu przez .jpg czy .JPG nic mi się oprócz błędu 404 nie wy wyświetla.

No i się powtórzę że jeśli ktoś chce prezentować swoje dokonania modelarskie na forum tym czy owym a najczęściej na kilku równocześnie i umieszcza swoje zdjęcia na bezpłatnych serwisach przeznaczonych raczej dla prezentacji tego co się właśnie zjadło albo gdzie się przed chwilą było aby innym żal dupę ścisnął to nie można liczyć na to, że za miesiąc czy rok zdjęcia tam pozostaną. Trzeba niestety wysupłać trochę grosza (ja płacę 39.99/rok) na jakiś płatny serwis gdzie bez reklam i problemów można pliki ze zdjęciami skopiować i żadne miniaturki nie powodują frustracji oglądaczy tylko śmigają jak zwykłe zdjęcia.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 8

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Rzeczywiście, zdjęcia były widoczne tylko w przeglądarce Googla ...
Ponieważ bezpośredniego adresu do zdjęcia nijak nie mogłem wydobyć z tego "zmienionego dla mojej wygody" narzędzia G. postanowiłem pójść za radą Tempesta i wypróbować inny portal.
a'propos - gdzie trzymacie Wasze zdjęcia? może mi coś polecicie?

Rumcajs
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 8

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Grotmaszt przybrał wreszcie swoje kształty, więc dzisiaj trochę fotek.
Dwie pierwsze bez warstwy farby podkładowej, aby było widać z czego powstał i przy okazji wszystkie niedoskonałości.
Obrazek
Obrazek
Oraz kilka fotek już pod farbą:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powoli powstają kolejne mebelki - na razie jest ich tyle:
Obrazek
Jest jeszcze oczywiście kadłub, który właśnie wygrzebałem na strychu i chyba teraz nim właśnie się zajmę.
Tak żeby przygotować miejsce na ustawienie tych mebelków.

Miłego oglądania.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

No i to się nazywa efektowne zakończenie wakacji modelarskich ;)
Faktycznie miło się ogląda tą druciarnio-blaszkarnię z dodatkiem polistyrenu. Oj sporo się chłopie napracowałeś i tego to już na tym etapie budowy Tobie gratuluję bo mi by się nie chciało ;)
Jak w końcu ukończysz tego Krakena R/C to każda modelarska impreza będzie Twoja ;)
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 8

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

No i zaliczyłem WPADKĘ ☹
Ale po kolei.
Jak już wspomniałem, postanowiłem na znalezionym na strychu kadłubie zainstalować pierwsze wykonane mebelki. Długo by pisać jak dobrnąłem do obecnej sytuacji, dość powiedzieć, że do posadowienia nadbudówek potrzebny okazał się POKŁAD, a przynajmniej jego środkowy odcinek. Nie mogę go jednak zamknąć dopóki nie rozwiążę tematu NAPĘDU.
No i cofnąłem się gdzieś do jednego z pierwszych postów…..
Na początek w odpowiedniej skali i z zachowaniem kształtu dobrałem śruby. Ponieważ nie czuję się na siłach wykonać ich samodzielnie, znalazłem dość dobrze pasujący komplet RABOESH.
Prędkość modelu w tej skali wyliczyłem na ok 2m/s. Nie wnikając w szczegóły wyliczeń wyszło mi nieco ponad 4 000obr/min na śrubach.
Zdecydowałem się ostatecznie na napęd BEZPOŚREDNI (bez przekładni) silnikiem prądu stałego, klasy 550 MOTRAXX na napięcie 12V. Mikrokontroler GRAUPNER 40R zasilany z LiPola 11.4v – na razie 2200mAh – po jednym takim zestawie na każdą linię wałów.
Po rozmieszczeniu dwóch takich napędów w kadłubie, wklejeniu fundamentów i wykonaniu uchwytów zmontowałem, połączyłem i uruchomiłem napęd!
I tutaj zaczęły się SCHODY ☹ W tej radości tworzenia nie przewidziałem zjawiska drgań dość długich wałów. Dla lewego (krótszego) wału rezonans pojawia się gdzieś ok 3 000obr/min, dla prawego (dłuższego) już przy ok 2000!!!!!
Po przestudiowaniu zjawiska postanowiłem wprowadzić dodatkowe podpory (tulejki z brązu) co ok 15cm. Na szczęście obyło się bez cięcia już zalaminowanych wałów – po usunięciu tylnych łożysk podpory wsunąłem od końca i osadziłem na kleju.

Tak wyglądają elementy napędu:
Obrazek
Natomiast tak całość wygląda obecnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS.
Piotr - dzięki za dobre słowo :aniol:
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Wspomniałem wcześniej u siebie w kutrze o Twoim Krakenie ale pozwolisz, że i ciutkę się tutaj rozwinę ;) Te różne długości wałów pachną mi inspiracją realem, bo z tego co pamiętam na Warszawie też były dwa wały o różnych długościach. Wydaje mi się, że zrobienie tak długiej linii wału dla jednego z silników nie było chyba zbyt fortunne, zwłaszcza, że widać, że zmieściłbyś oba swobodnie obok siebie i to na jednym łożu. No chyba, że wyszło Ci z wyliczeń, że będzie za duże przegłębienie na rufę ale na oko przy tak dużym modelu i silnikach typu 500 powinieneś tę masę spokojnie zbilansować. No ale trudno. Ważne, że rozwiązałeś problem i wszystko działa. No i tak w ogóle to fajnie się tutaj zagląda :)
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 8

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Rumcajs
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Kraken rośnie w siłę, że aż miło patrzeć Rumcajsie!
Widzę, że budujemy w podobnym tempie ;) Ale ważne, że konsekwentnie naprzód :D
Pozdr
Piotr
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 03 2013, 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 8

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rumcajs »

Przeglądając forum natrafiłem na ten wątek, ciekawe czy coś nowego w temacie wydarzyło się od ... 2019 ;-) ?!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: ORP Warszawa proj 61MP 1:75 RC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Rumcajs pisze: śr kwie 21 2021, 23:01 Przeglądając forum natrafiłem na ten wątek, ciekawe czy coś nowego w temacie wydarzyło się od ... 2019 ;-) ?!
Takie rozdwojenie jaźni widzę ;)
ODPOWIEDZ