IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witajcie!
Po krótkiej przerwie czas znowu coś pociąć.
Tym razem postanowiłem zbudować coś mniej skomplikowanego i pracochłonnego. Coś, co znajduje się w kręgu moich zainteresowań...,czyli kompana dla autosana :D.

Obrazek
Na podstawie wycinanki wydawnictwa EASY WORKS z IKARUSEM 280 postanowiłem zbudować pojazd z roku 1984 w barwach miasta Łodzi.
Początkowo sądziłem, że wystarczy przerysować główne części i jakoś to dalej pójdzie. Po głębszej analizie okazało się, że niektóre segmenty wymagają przeróbki i dostosowania do moich planów.
Obrazek Obrazek Obrazek
I tak, z pomocą CORELA powstaje wóz 3033.
Zabawę rozpocząłem od d.. strony czyli od drugiej sekcji. Z grubsza wygląda to tak. Jak zwykle nie wszystko jest idealnie ale wiem już na co zwrócić uwagę budując sekcję pierwszą. Wszelkie uwagi i sugestie będą mile widziane...
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tymczasem pozdrawiam!

Paweł
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Ha, Jezdzilo sie ;) Jeszcze w 1991 (na Kaczencowa) i w 1996 na praktyki w Stomilu na Wersalskiej ;) Podgladam, a jakze ;) Ze tez 1:25 ktos porzadnie nie opracuje... Kultowy pojazd :)
P.S. W domowym archiwum znalazlem jednego :) Fotka gdzies z 1985/6 roku. Ale to "76" juz z zajezdni na Nowych Sadach bylo... Obrazek
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
Awatar użytkownika
Kanion
Posty: 69
Rejestracja: sob gru 13 2008, 17:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 2

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kanion »

Hej

Chyba idziesz na petarde... Aż chciało by się skasować bilet... a nie ma dzie :( .
Dewastatory muszą być :usmiech:

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw maja 11 2017, 17:47 przez Kanion, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE OTWIERAM MINIATUREK !
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No jestem wzruszony :placz:, żeś zabrał się za łódzkiego Ikara. Super, bardzo się cieszę. Znalazłeś jakieś zdjęcia tego wozu?
Rafael, jak przyjemnie jest popatrzeć na takie zdjęcie (pozdrawiam krajana :papa: ). Wtedy to były zimy, a autobusy umaźglane wręcz artystycznie.
Trzymam kciuki za powodzenie operacji "przegub"! Swoją drogą widzę, że poręcze malowane i chyba stopień ryflowany też? Popieram :D
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Potrzebujesz dobrze narysowanych tablic rejestracyjnych do niego? Raz, dwa – i zrobię.
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

TTT - Towarzystwo Trzeźwości Transportowców :) Takie to czasy były :) Dajesz czadu!
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Rafael, ale klimatyczną fotkę nam wrzuciłeś...super! Wnioskuję, że Łódź pozbyła się już ikarusów? W Bielsku i w Częstochowie jeżdżą jeszcze jakieś niedobitki, bo widuję je co drugi dzień jak tam jestem.

Kanion, czekałem, aż ktoś zauważy ich brak ;-) Nie wiem jak wyglądały wówczas kasowniki stosowane w łódzkich środkach komunikacji zbiorowej w związku z tym chwilowo ich nie ma. Żadne dewastatory :evil: .

Jakob, właśnie te pierwsze ikarusy z białymi wykończeniami wnętrza jakoś najbardziej mi odpowiadają. A ryflowane pomosty są z maty zakupionej w Przeciszowie. :)
Portal "Łódzkie Tramwaje i Autobusy" ma trochę ciekawych archiwalnych zdjęć. Warto tam zajrzeć. Jest i oczywiście wóz 3033.

Arklas, dobrze, że pytasz :D : Jeśli to nie problem, to chętnie poproszę o LDR 861B.
Za co z góry dziękuję :D

Witku, ja kojarzę ten symbol z ciężarówek chyba PKS-u. Prawdę mówiąc dopiero przeglądając zdjęcia z Łodzi dowiedziałem się, że logo TTT było także na autobusach miejskiego przewoźnika.
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Takich jak ze zdjecia to chyba juz dawno nie ma. Jakis czas temu (pewnie pare dobrych lat minelo) mozna bylo spotkac te z nowszymi drzwiami, ale obecnie na stronie MPK sladu po nich nie ma...
Jakies fotki masz jeszcze tu: http://gtlodz.eu/, ale nie wiem, czy bedzie cos o Twoim...
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Dzięki Rafael za linka. Tak jak pisałem wcześniej potrzebuję informację/zdjęcie rodzaju kasowników stosowanych wówczas w Łodzi.jak ktoś coś ma to proszę o info.
Ostatnio zmieniony ndz maja 14 2017, 9:17 przez pawelelka77, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

Re: IKARUS 280 na podstawie easy works [R] 1:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Stawiam, ze kasowniki byly takie jak pierwszy w drugim rzedzie. Bo takie jak ten drugi w drugim rzedzie chyba pojawily sie ciut pozniej...
Obrazek
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
ODPOWIEDZ