[G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

[G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Witajcie!
Po bardzo dłuuuuugiej przerwie staram się powrócić do kartonowych spraw;) Model, który dzisiaj zaprezentuję skończyłem już jakieś pół roku temu, ale dopiero ostatnio dorobił się zdjęć:) Ale zacznijmy od początku. Model zbudowałem nie tylko z kartonu- także z plastiku (koła ciężarówki), drewna, konkretnie balsy, (chałupa i skrzynia ciężarówki) i drutu (elementy silnika itp). Tytułowego Macka AC zbudowałem na podstawie darmowego modelu pobranego ze strony Minimodel.cz (powiększyłem go z 1/100 do 1/87), jednak ponad połowa elementów została zaprojektowana przeze mnie. Na dioramie postanowiłem ukazać kawałek farmy jakiegoś miejscowego mechanika- dlatego ciężarówkę zbudowałem w wersji holownika zepsutych aut. Silnik i ramę zrobiłem praktycznie od podstaw, pomalowałem na czarno i usyfiłem siuwaksami AK Interactive I MIG (dla dociekliwych: pigmenty truck rust,light rust, european earth i płyn fresh oil effect oraz moja autorska mieszanka z kleju w sztyfcie i czarnej farby imitująca świeży smar). Drzewo zrobiłem z drutu pokrytego wikolem i wiórkami imitującymi korę. Liście wykonałem z produktu firmy Silhouette- swoją droga bardzo polecam. Ziemię wykonałem z pyłu ziemnego, na to posadziłem trawkę elektrostatyczną. Generalnie- cudów nie ma -i- to właściwie chyba wszystko z mojej strony. Tak więc, zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć
No jak to cudów nie ma? Ta dioramka to takie małe cudeńko. Oglądałem i fotografowałem sobie ją w Rudzie Śląskiej. Całość jest strasznie malutka, zdjęcia w makro nie oddają wielkości tej scenki. Bardzo ładne wykonanie, kompozycja dioramki przemyślana i że tak powiem, zbilansowana. Najlepiej oglądać ją z pewnej odległości, nie pod lupą, wtedy całość ładnie gra. Elementy roślinne bardzo przyjemne w odbiorze. Brudzenie nie przesadzone i robi robotę. Jak dla mnie bardzo elegancka praca. Gratki!
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Również obejrzałem z przyjemnością. Domyślam się jakie to musi być małe. Ciekawy klimat - jakaś zapadła dziura, jesień, biznes powoli się kręci.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No no, bardzo cacy modelik. Dioramka ma klimat, fajny pomysł i wykonanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Cudów nie ma? To ciekawe dlaczego kosisz nagrody tąże dioramką :P

A tak na poważnie, to w moich oczach jesteś bardzo dorosłym modelarzem, do tego odważnym zarówno w formule swojego modelowania (łączenie materiałów i technik modelarskich), technice (nie boisz się używania różnorakiej chemii), oraz wizji (skomponowanie dioramy, która trzyma się kupy i stanowi całość, a nie tylko zbiór elementów) Masz, mój drogi młodszy kolego, wrodzony talent modelarski – obyś go nie zaprzepaścił!
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Kapitan1
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 09 2015, 18:23
Lokalizacja: Lublin
x 5

Re: [G] Mack AC Bulldog wrecker+diorama, Minimodel.cz+projekt własny, 1/87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kapitan1 »

Bardzo dziękuje wszystkim za pochlebne opinie, nie spodziewałem się, że taki, jak jak to mówię, ,,pizdryk" wywoła tak pozytywne opinie;) Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!
Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu.
ODPOWIEDZ