[P] Farby do retuszu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

[P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Witam , jako że niedawno zakupiłem model rosomaka z Orlika i zamierzam założyć relacje mam pytanie , jakie farbki z palety pactry dobrać do retuszu tego modelu ?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Naogół nie da się idealnie od razu dobrać gotowego koloru do retuszu modelu kartonowego. Trzeba wziąć model pod pachę i iść z nim do sklepu modelarskiego i dobrać najbardziej zbliżone kolory do tych, które przedstawia wycinanka. Idealny kolor uzyskuje się w większości przypadków przez mieszanie, a dokładniej rozjaśnianie lub przyciemnianie, bądź zmianę nasycenia lub temperatury najbardziej zbliżonego koloru. Robi się to dodając biel, czerń, szarość, żółty, zielony, niebieski, brązowy i fiolet. No przynajmniej ja tak robię.
Inna szkoła uczy o uzyskiwaniu pożądanego koloru mieszając że sobą barwy z palety temper. Ale jeżeli pytasz o Pactrę, to radziłbym Ci po mojemu.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Mam tego Rosomaka, ale nie kleiłem go jeszcze, więc to co pisze to teoria. Ciężko Ci będzie coś dobrać z palety Pactry i innych producentów też, a to z tego powodu, że kolory w wycinance są dla mnie "wyblakłe". Na pierwszy strzał to bym pomyślał o farbkach plakatowych lub coś podobnego. Mam nadzieje,że jak dobierzesz kolory to podzielisz się tą wiedzą na forum tj. założysz relację z budowy.
PS. Ja swojego Rosomaka będę malował właśnie z powodu tych "wyblakłych" kolorów.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Tak , już wybrałem i relacja będzie za jakichś tydzień założona

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Witaj
Może trochę późno, ale jako że i ja od jakiegoś czasu myślę o polskim sprzęcie trafiłem na coś takiego.
Hataka Hobby HTK-AS72 Modern Polish Army AFV paint set
Może to trochę pomoże.
Pozdrawiam. No i będę zaglądał do Rosomaka. :)
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

Dzięki za wszystkie wpisy , kurier od jutra będzie do mnie jechał z farbami i tekturą

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

2 tygodnie minęło, a relacji nie ma:). Przejrzałem troszkę neta w poszukiwaniu relacji innych modelarzy. Opinia o tym modelu nie jest najlepsza, sklejenie w standardzie może być nieosiągalne lub bardzo trudne do zrealizowania. I z tym optymistycznym ....czekamy na pierwszy wpis i fotki :D
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
Awatar użytkownika
seba44490
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 01 2016, 19:43
Lokalizacja: Pilzno

Re: [P] Farby do retuszu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seba44490 »

No miała być ale zaczęła się szkoła i czas na klejenie jest tylko w weekend , a czasem nie ma wcale , jeśli tylko będę miał coś więcej , co mogę pokazać to rozpoczne relacje

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ