[R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

[R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam wszystkich, ruszam jak pisałem wcześniej z nową relacją długo się zastanawiałem co miałem kilka pomysłów ale ostatecznie zdecydowałem się na SP47. Lokomotywa nie będzie jednak w malowaniu jak w modelu, ale w tradycyjnym malowaniu .
Obrazek

Prace rozpocząłem od budowy wózków i jak na razie powstała rama ;)


Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Bardzo się cieszę, że podjąłeś się budowy miniaturki lokomotywy która była dumą i jest legendą polskiego kolejnictwa. Jej moc- 3000 KM pozwalała na prowadzenie ciężkich pociągów pasażerskich i utrzymywanie mocy rozruchu jak w ówczesnych elektrowozach. Wielka szkoda że powstały 2 sztuki tylko. Życzę wiele wytrwałości i samozaparcia aby udało się ukończyć model tej wspaniałej lokomotywy. Pozdrawiam.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Mam pytanie czy jest może taki kolor jak na wózkach na zdjęciu, chciał bym coś takie uzyskać ale samo brudzenie na czarno pomalowane elementy wózka nie jest takie proste, dlatego wydaje mi się że w drugą stronę było by łatwiej.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Spokojnie możesz to uzyskać nakładając jako wash, lub delikatnie operując bardzo rzadką farbko kolorami typu flat earth/desert yellow (tak się nazywają u tamiyi) przy wózkach rdzawe nalotyto hullred/red brown - oczywiście matowe. Kalkomanie jednak nakładaj na czarny, a dopiero potem daj brązy.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

Re: [R] Lokomotywa SP47 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Pierwsze próby z brudzeniem wózków za mną, jednak zrobienie zdjęcia aby oddawało rzeczywisty wygląd jest nie mal tak trudne jak samo brudzenie. Sam wash nie jest tak mocno widoczny w rzeczywistości i j wygląda bardziej naturalnie
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ