[R] PAZ-672M Novamodel

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

meserszmidt pisze: pn lis 12 2018, 20:58 (..) Zaczołem w (...)
:lol:
A tak poza tym całkiem ciekawie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

dr Manfred pisze: sob lis 17 2018, 15:25
meserszmidt pisze: pn lis 12 2018, 20:58 (..) Zaczołem w (...)
:lol:
A tak poza tym całkiem ciekawie.
Pozdrawiam.
Gdzie był korektor się pytam :) Babol poprawiony
stanisław.z pisze: pt lis 16 2018, 23:15 Orlik w swym sklepie internetowym ma skodę 1000 MB w skali 1/24 za 18 zł.
Dawno temu zamawiałem modele i zapomniałem że orlik ma sklep internetowy. Skoda zamówiona, dzięki za namiar.
michal84 pisze: pt lis 16 2018, 20:04 bo warto do Ciebie zaglądać.
Dzięki za miłe słowa.
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 235
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 22

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Bardzo ładnie Ci to wychodzi....
Nie ma się do czego przyczepić.
Orlik ma bardzo dużą bazę modeli "cywili", szczególnie tych od sąsiadów z południa czy wschodu.
Poza alledrogo nie widziałem ogólnodostępnych takich wycinanek
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

Witam. Koła gotowe. Chciałem się poskarżyć że niewiele w nich pasowało. Wręgi kół za małe, zrobiłem nowe, na felgach też trzeba uważać i bez retuszu się nie obejdzie.
Na drugim zdjęciu widzicie kolejne podwozie, a to dlatego że jeszcze grubo przed świętami chciałem dodrukować części zapasowe na nieco cieńszym kartonie bo pierwszy wydruk wydaje mi się za gruby. W domu przymiarka i efekt jak na zdjęciu poniżej. Szkoda było wyrzucać, więc kleje oba. Taki poligon doświadczalny.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Jak drukujesz z PDF-a (bo zakładam, że to PDF), to musisz pamiętać o zaznaczeniu opcji druku "bez skalowania" (czy może "rozmiar oryginalny" - nie pamiętam, bo chyba się to różnie nazywało w różnych wersjach). Jak zanoszę PDF-a do punktu ksero, to także informuję obsługę że chcę bez skalowania, i zawsze rozmiar jest zgodny z oczekiwaniami, i dokładnie pasuje do rozmiaru wydruku np. z mojej antycznej laserówki. Domyślnie jest ustawiona opcja "dopasuj", a różne urządzenia mają różne obszary drukowania na tym samym formacie A4.

I do przodu! Będę zaglądał.
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Bez komentarza.
Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

Przybywa koloru i jest co komentować. Modele robię tak, że najpierw robię ten z grubszego kartonu - jeśli dobrze pamiętam 160gr. i kolejny ten, co miał być na części zapasowe a okazał się za mały (jest z trochę grubszej kartki). Na pierwszym zdjęciu widać na zgięciach katastrofę. Karton jest słabej jakości, nadruk pęka. Miejsce zgięcia od spodu nacinałem, formowałem tępym skalpelem - nic nie pomagało. Próbowałem też od spodu smarować BCG, też nic. Byłbym wdzięczny za poradę jak radzić sobie z takim problemem.
Nie bijcie mnie za kierownicę w pierwszej sztuce, chciałem zrobić z drutu ale się rozkleiła, zmarnowałem na nią kilka godzin. W nerwach ulepiłem to co widać. W drugiej sztuce sierdziłem, że nie będę kombinował, po prostu wyciąłem i pomalowałem.
Starałem się wyciąć najlepiej jak potrafię otwory na szyby w drzwiach. Założyłem nowy skalpel i dzióbałem, poszarpaną krawędź nasączyłem BCG i przeszlifowałem, efekt jak na foto. Jak wy to robicie, że wycinacie mniejsze otwory i wglądają jak cięcie lasera?


Obrazek[/URL]ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 235
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 22

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Nie jest źle.

Co do łamania wydruku. Skoro próbowałeś już BCG to ja już nie mam pomysłu. Mi on pomógł przy obłościach w Poldku.
W temacie kierownic - ja używam starych przewodu ze starych słuchawek od telefonu czy mp3. Łącze na CA i jest spoko.
Ostatnio dostałem podpowiedź, żeby tą robić z "uszczelek". Nie głupi pomysł. W Lidlu czy Aldiku widziałem całe pudełka różnego rodzaju uszczelek za nie całe 30 PLN-ów. Na pewno średnica by się tam znalazła.

Walcz, walcz. Ja kiedyś jak próbowałem sklejać dwa modele równocześnie ( różne wydawnictwa - chciałem pokazać różnice ) to poległem.... Jeden model skończyłem. drugi leży w padole głębokiej szuflady...
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] PAZ-672M Novamodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Mnie takie małe łuki też słabo wychodzą. Zostawiam nieco materiału przy wycinaniu, no i później szlifuję. Tyle, że staram się przy tym "namiatać" na niewidoczną stronę. po kolejnym zwilżeniu BCG można dogłaskać krawędź jakimś prętem. Na koniec, po zaschnięciu, po tej niewidocznej stronie zeszlifowuję, albo nawet ścinam to co się wypchnęło zamiast zeszlifować.

Jeśli tylko mogę tnę przy lnijce, cyrklem, okrągłymi wycinakami, nożyczkami do paznokci.

Możesz najpierw wyciąć nieco mniejszy otwór, zostawiając około milimetra nadmiaru. Przy właściwym cięciu ścinek się ładnie odwija, i trochę lepiej widać co się dzieje.
ODPOWIEDZ