[R/G] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

krzywy pisze: śr gru 26 2018, 17:54 ... Ale wszystko wskazuje na to, że następny post ze zdjęciami to już będzie galeria, i zobaczycie co mi wyszło z tych zapowiedzi...
Ja już wiem :faja:

Jedna z najlepszych relacji.

Mądrej głowie dość dwie słowie, więc wystarczy napisać: wyjdzie ekstra :chytry:

Czekam zatem na docelowe zdjęcia i z góry podziwiam (na wypadek gdybym się już nie wpisywał :haha:)

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

No to czekamy, czekamy :lol: :lol:
Dawaj dawaj, będzie ekstra :jupi:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Dziękuję, koledzy, za wiarę bez dowodów. I kończcie swoje modele, bo na głównej będziemy oglądać takie rozgrzebańce jak choćby w tym tygodniu.

Tymczasem udało mi się zakończyć prace w roku 2018. Podoklejałem wszystkie drobiazgi. Zalałem wikolem łączenie pod przednią szybą - najpierw zalałem same nasady słupków, ale uznałem że wygląda to nieźle, i przejechałem od drzwiczek do drzwiczek. Pudrowanie suchą pastelą też się sprawdziło. Trochę wyrównałem odcienie - głównie kawałków dachu nad drzwiami, prawej strony maski. Przy okazji okazało się, że można trochę zamaskować retuszowane miejsca - po uprzednim ostrożnym zmatowieniu farby.

Gorzej wygląda sytuacja z sesją zdjęciową. Trochę się zagapiłem z organizacją sprzętu. W rezultacie mam tylko jedną żarówkę ledową o barwie 3000K. Te które dokupiłem później mają już 2700K, i dają wyraźne żółte zabarwienie, którego nie potrafię usunąć w późniejszej obróbce. No i tło. Model ledwo mi się mieści na białym, granatowe jest za małe.

Na razie jedno zdjęcie przodu, i podwozie - którego ponowne fotografowanie już sobie odpuszczę.

Podsumowanie: Jakoś sobie poradziłem z Dodżem. Da się go skleić bez malowania całości, ale pomimo dużego nakładu pracy ciągle pozostały rozbieżności w porównaniu z oryginałem. Niektóre zauważyłem za późno - jak np. za duża wyciągarka, czy zbyt niska przednia szyba, inne były by zbyt trudne do przerobienia - jak obszar między przednią szybą i drzwiami a maską. W przyszłości będę bardziej uważnie dobierał modele. Albo opanuję malowanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właściwa galeria niebawem, a ja tymczasem zabieram się za coś innego. Owocnego modelowania w 2019 roku!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Ślicznie poradziłeś sobie z krągłościami. Standard w kartonie na takim pozimie ....gratuluję! Czekam na galerię końcową
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pięknie wyszedł ale dlaczego opony w miejscu styku z podłożem nie są pomalowane na czarno ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Tempest pisze: śr sty 02 2019, 18:32 Pięknie wyszedł ale dlaczego opony w miejscu styku z podłożem nie są pomalowane na czarno ?
Na przycięcie od spodu zdecydowałem się w ostatnim momencie przed przyklejeniem opon - bo jednak taka opona stykająca się punktowo z podłożem to trochę tandeta - i ... po prostu nie pomyślałem o tym. Ale rzeczywiście, jest to wyłom w konwencji. Pomaluję.
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Aż się oczy cieszą patrząc na ten standard :D .

Pomimo tego, że model ma pewne rozbieżności w stosunku do oryginału, to jednak radziłbym ci pozostawać przy obecnej konwencji.
No chyba że zaczniesz tworzyć modele "od podstaw", ale to już zupełnie inna historia.

Wypatruję galerii końcowej :) .
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [R] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Oto galeria. Przypominam, że oglądamy model samochodu Dodge WC-54 w wersji dla policji wojskowej.

W zasadzie wszystko już zostało powiedziane, więc głównie zdjęcia. Tym razem użyłem dwóch identycznych "żarówek" LED o barwie 3000K, tło też bielsze.

Jeszcze tylko dodam, że jednym ze szczegółów psujących efekt są napisy zrobione Arialem, i rozłożone tak trochę na chybił trafił. Na tylnych drzwiach znalazły się częściowo za detalami.

Jednak jeszcze zbliżonko na podwozie. Spód oponek zaklejony kartonikami i pomalowany. Wygląda to lepiej:

Obrazek

Zdjęcia ogólne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia ogólne z "poziomu gruntu" + powtórzone zdjęcie z noworocznego podejścia. W miniaturze:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Dobrze widać przechylony zderzak. Źle dopasowałem jeden z doklejanych z przodu na styk segmentów ramy. Ale kiedy zwróciłem na to uwagę, zderzak był już dobrze przyklejony, i bałem się to rozbierać.

Zbliżenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcie to moje ulubione. Dziękuję za zainteresowanie.

KONIEC
Endrju
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 20 2016, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R/G] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Endrju »

No po prostu rewelacja. Piękny model.
Co to za patent z podklejaniem opon od spodu? Czemu to ma służyć?
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70, BRDM-2
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G] Dodge WC-54 MP z MODELIKA 12/10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Jeszcze raz brawo!!! Gratuluję pięknego modelu!
ODPOWIEDZ