[R] Wz.29 Samochòd pancerny GPM nr.146

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
ivandrago
Posty: 57
Rejestracja: śr paź 29 2008, 17:58
Lokalizacja: Bristol

Re: [R] Wz.29 Samochòd pancerny GPM nr.146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ivandrago »

Dzięki za cynk. Poszukam jakiegoś sklepu w Bristolu. Co do modeli to przywiozłem je z Polski i leżały w szafce prawie 4 lata i se o nich przypomniałem. Mam kila MM z lat 70-85 ale to zostawie sobie na pozniej bo raczej bez szpachlowania i malowania sie nie obejdzie. Jak tu jestem to jeszcze nie widziałem żadnej wycinanki w jakimkolwiek sklepie a zawsze lutuje stanowiska z gazetami w nowych sklepach .
Ukończone : Stolzeneck
Na warsztacie : HMS Victory
Strażak-3
danielprasal
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 03 2014, 21:07
x 1

Re: [R] Wz.29 Samochòd pancerny GPM nr.146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danielprasal »

Obawiam się, że nic nie znajdziemy tutaj jeśli chodzi o modele kartonowe. W Polsce popularyzacja kartonówek w dawnych czasach oraz zaporowe ceny i słaba dostępność modeli plastikowych pozwoliły na rozwinięcie się rynku tych pierwszych bardzo intensywnie. W UK od lat modele plastikowe są jedyną znaną dla anglików opcją modelarstwa jeśli mówimy o zestawach. Bo dłubią jeszcze sporow szkutnictwie. Jak rozmawiałem z sąsiadem, który w młodości trochę kleił, to tylko plastiki. Jak mu pokazałem kartonówkę to stwierdził, że to takie origami tylko na znacznie wyższym poziomie. Zatem możemy stwierdzić, że nasz kraj, podobnie jak Czech, Słowacja i Ukraina są potęgami w świecie modeli kartonowych, z czego możemy być dumni. I nie jest to już związane z małą zasobnością portfeli patrząc na ceny niektórych modeli. A dodam jeszcze, że nasze modele kartonowe cieszą się sporą popularnością w Stanach Zj. i Kanadzie. Poziom ich klejenia jest zazwyczaj marny, ale miło zobaczyć jak na drugim końcu świata ludzie mierzą się z naszymi rodzimymi produktami.

A patrzyłeś na opcję wysyłki modeli z wydawnictwa GPM? Do UK koszt wysyłki to 50zł czyli jakieś £10. Do przełknięcia jak zamawiasz kilka modeli. Ja raz do roku bywam w Polsce, zamawiam co potrzebuję na adres teściów i u nich odbieram. Zatem jakby co mogę służyć pomocą.

Sorry za off top. A raczej wybacz, że odbiegam od tematu (coraz więcej tej angielszyzny w naszym pięknym języku). Czekam na dalszy postęp prac nad "pancerniakiem". Chyba też go zakupię z myślą o moim dzieciaku, żeby go wprowadzić w modelarstwo kartonowe. Chyba to będzie dobry wybór po prostych modelach od Canona.

Pozdrawiam i kibicuję. Oby tekturka szybko doszła :)
ODPOWIEDZ