ORP Krakowiak, IBG, 1:700

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

Re: ORP Krakowiak, IBG, 1:700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Jesteś w błędzie, malowali Polacy farbą dostępną w alianckiej stoczni, a nas Polaków nie interesowało pobożne życzenie Anglików, mieliśmy własne dowództwo, które współpracowało z RN, a nie było jej częścią.

Krakowiaka przemalowano przed Normandią w ten kolor barek desantowych co masz na zdjęciu.

Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: ORP Krakowiak, IBG, 1:700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ale w tym kolorze wyglądałby słabo, a w G20 wyglada fajnie. Mnie ich argumentacja przekonała, a jak chcesz mieć Krakowiaka wedle swojej wizji, to bedziesz misiał go sobie zlepić sam. Nie zapomnij przylepić wielkiego portretu WODZA NACZELNEGO.....

Edit: no to zdjecie bardziej wyglada jak mój niz Twój :haha: oryginalna fotka jest czarno-biała, tez ja mam. Te kolorowanki to wróżenie z fusów, mogę sobie taka z różowym pasem zrobić w fotoszopie w 10 minut.

A abstrahując od tego wszystkiego, to z założenia chciałem sobie zlepic fajny stateczek z plusem, jego merytoryczna merytoryczność obchodziła mnie tyle co zeszłoroczny śnieg w Maroku... także ten, jeżeli szukałeś kogoś żeby podrążyć temat OSTATECZNEJ PRAWDY na temat koloru Krakowiaka, to niestety trafiłeś pod zły adres :wink:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

Re: ORP Krakowiak, IBG, 1:700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Jestem po lekturze relacji z budowy na innym forum, którą przesłałeś mi w PW. Czytając miedzy wierszami, to oni pisali do Ciebie w pewnym momencie, źe kolory maja być niebieskie (szaro-niebieskie), ale chyba Ci to umknęło. A może mój angielski jest na poziomie "Kali jeść, Kali pić" i sens zdania inaczej odebrałem?

OK, to Twój model, nie replika.

Pozdrawiam MP
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: ORP Krakowiak, IBG, 1:700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Owszem zaczęli od tych szaro niebieskich, ale potem po dogłębniejszym zbadaniu tematu doszli do G20. Nie powiem żeby mnie to zmartwiło, bo mam sentyment do halowskiej wersji kolórow :haha: Nie bój nic, nie będę już więcej kalał PRALECHICKICH statkUF, ten był pierwszy od dobrych 20 lat i pewnie na następne 20 styknie :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ