[G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
malakser
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 12 2017, 19:34
x 1

[G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malakser »

Przedstawiam wam świeżo ukończony model rosyjskiego systemu artylerii rakietowej kalibru 300 mm 9A52-2 SMERCH .
Model wydawnictwa Angraf a projektant to Dariusz Wandtke .
Na co dzień lepię raczej wszelakie pojazdy alianckie z okresu II wojny światowej ale ten pojazd był moim marzeniem od zawsze więc jak tylko się pojawił to nabyłem i pociąłem :) Niestety wycinanka nie jest bez wad ale tragedii też nie ma . Najpoważniejszy błąd to brak dwóch drzwi do przedziału kontroli ognia :( Na szczęście są one identyczne z drzwiami kabiny więc trzeba skserować oraz zrobić lustrzane odbicie . Flesz przekłamuje kolory i te drzwi nie różnią się aż tak znacznie jak na zdjęciach . Zbyt długi siłownik w podstawie wyrzutni o jakieś 4 mm . Niektóre części wymagające podklejenia kolorem od spodu mają tego koloru
zbyt mało więc trzeba mierzyć rozcinać i kombinować ale da się :) Ogólnie linijka przy tym modelu to przydatne narzędzie . Za długie o 1,5 mm wszystkie oklejki opon ale za to jak się skróci to pasują idealnie . Żeby nie było że tylko narzekam to na pochwałę zasługują rewelacyjnie zaprojektowane opony . Naprawdę da się w standardzie zlepić te charakterystyczne dla tych pojazdów potężne balonowe opony . Budowa tych 8 kół zajęła mi jakieś półtora miesiąca ale z efektu jestem zadowolony . Topol M który też mi się kiedyś marzy ma ich 16 więc kwartał wyjęty z życiorysu jak nic :)
Cały model budowałem około roku z trzy miesięczną przerwą z braku weny w ogóle do lepienia ale wróciła i model dokończyłem .
Trzeba przyznać że te współczesne potężne nośniki kołowe mają w sobie to coś i pewnie jeszcze jakiegoś popełnię .



ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Jeszcze pare zdjęć z budowy w sumie aby pokazać podwozie bo dużo się tam działo :)



ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Niezłe jeździdełko :D jaka długość modelu ?
malakser
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 12 2017, 19:34
x 1

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malakser »

0,5 metra :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Większy niż niejeden papierowy okręt ;), rurek to się nakręciłeś sporo :D
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Rok na takiego potwora to - jak dla mnie - krótko. A efekt niezły. Rzeczywiście, opony ze stożków, i przypominają prawdziwe!
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

„Każdy kartonowy model pojazdu militarnego sklejony w standardzie szczególnym dobrem narodu”
Tak trzymaj! :D
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: [G] 9A52-2 Smerch 1:25 Angraf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Bardzo ciekawy pojazd i ładnie się prezentuje!
Obrazek
ODPOWIEDZ