FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Certyfikat zakupiony ( 49 zł /rok) i zainstalowany. Nawet nie musiałem zmieniać linków i wszystko działa.

To zdjęcie rozwiewa wszystkie wątpliwości. Widać FW-190 z podciętym zbiornikiem paliwa.
Obrazek

FW-190 mógł przenosić wszystkie typy, a było ich 5 rodzajów. Także BF-109 mógł przenosić te zbiorniki i nie wydaje mi się aby to podcięcie było ze względu na niski prześwit. Co prawda w Gustawie zwiększono prześwit ale miało to być związane z przenoszeniem większej bomby. Jest dużo zdjęć BF-109 z różnych wersji z różnymi typami zbiorników.
Obrazek
Obrazek

W Niemczech za odniesienie zbiornika można było dostać 10 marek, a Polsce ( GG) była nagroda wysokości 1 l wódki.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Dlatego od dawna mówię, że za dwie dychy nic nie załatwisz, ale za pół litra wszystko!
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Zakończenie prac nad wnękami. podwozia. Najpierw mocowanie działek i rura osłonowa działka. Działka będą wklejone od zewnątrz płata w te rury osłonowe.
Obrazek
Obrazek

Wykonałem też oprofilowanie przedniej części przejścia skrzydło - kadłub, oraz dolne łoże silnika.
Obrazek

Wnęki uzupełnione o drobne detale oraz nity z kulek BGA.
Obrazek

Tak wyglądają po pomalowaniu.
Obrazek
Trzeba troszeczkę zaszpachlować widoczne niedokładności połączenia wnęk z oprofilowaniem, strasznie się namęczyłem z odpowiednim wklejeniem osłon działek aby były symetryczne.
Jak już wspomniałem lufy działek będą wklejone w te rury osłonowe wykonane z igieł, tak aby między lufą a działkiem była widoczna szczelina jak na zdjęciu poniżej.
Obrazek
Obrazek
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Niesamowicie to wygląda. Wspaniała robota. :spoko:
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Sztuk 4

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

No powiem szczerze, że jest to bardzo fascynująca relacja i już się przyszłościowo rozmarzyłem... a może byś tak Mariuszu następnie tak znienacka Helldivera z tegoż otóż wydawnictwa "zhybrydował" - już widzę oczyma wyobraźni te wnęki podwozia, komorę bombową, łamane skrzydła, kabinę pilota i strzelca, i zbiornik paliwa między nimi itp. uzupełnione o te wszystkie szczegóły, których nie ma w modelu ?
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

SB2C-4 jest trochę za duży i zbyt skomplikowany. Po skończeniu prac na FOKĄ będę miał dylemat jaki następny model robić. Korci mnie FW-190 D-9
z papieru niemalowany bo jest pięknie wydany , ale także w pełnej waloryzacji z malowaniem. Trochę jak Jacob, ale mam trochę inny pomysł na trasowanie linii podziału. Byłby to ogrom pracy aby to wykonać dobrze, więc myślałem też o czymś prostszym jak BF-109. Mam też FW-190 D-9 w 1:32 w plastiku. W sumie to spodobała mi się praca z kartonem. dzięki swojej małej grubości można wykonać bardziej zbliżony do oryginału model, oczywiście chodzi tylko o niektóre aspekty jak głębokość wnęk podwozia i grubość pokrycia w kabinie. Oczywiście można pocienić plastik, ale nie jest to wcale takie proste jak się wydaje.
Obecnie skupiam się aby planowo zakończyć FOKĘ A-8 model ( marzec 2021)
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Sztuk 4

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

No szkoda, szkoda, bo SB2C-4 jest akurat wręcz wymarzonym modelem do takich mniej lub bardziej hybrydowych sklejań, ale oczywiście każdy następny model sklejany przez Ciebie będzie mnie cieszył. :piwo:
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Kupiłem na ostatniej wyprzedaży na aliexpress taką małą tokarkę modelarską. ( kupiłem też masę innych drobnych narzędzi jak pędzle, maty do ciecia i takie tam duperele) Cena tokarki 100 zł z przesyłką. Co dziwne miała opcje wysyłki z Czech więc skorzystałem i po 7 dniach przyszła. Jest to bardzo proste urządzenie, ale ma niewielkie rozmiary i jest idealna do moich zastosowań. Dla porównania mini tokarka proxxona kosztuje ok 2300 zł.
Obrazek
Przy okazji wklejam zdjęcie mojego stanowiska do pracy.
Obrazek
Co do modelu to zacząłem wykonywać łoże silnika i pokrywy wnęk od strony silnika.
Jednak po przypasowaniu silnika górne łoże wyszło trochę za krótkie więc trzeba je było rozciąć i wydłużyć
Obrazek
Obrazek
Zależało mi na tym aby górne mocowania łoża było połączone z kadłubem za pomocą takiego okucia jak na zdjęciu.
Obrazek
Dorobiłem tez imitację spawów , trochę drucika i surfacera i można było to pomalować.
Obrazek
Obrazek
Ten przedni element to oczywiście żywica eduarda. Jest tylko nałożony na łoże aby potem przy doklejaniu silnika z okaptowaniem była jeszcze możliwość regulacji.
Obrazek
To był najtrudniejszy etap budowy te wnęki podwozia i łoże silnika. Teraz to już z górki pójdzie
Obecnie pracuję nad magazynkami do KM i wypełnieniem tej pustej przestrzeni instalacjami.
Wcześniej pomalowany silnik nie podobał mi się i zmyłem cała farbę. Chodziło o to że kolor bloków cylindra wyszedł za ciemny po washowaniu.
Kupiłem sobie nowe metalizery MR hobby oraz Alcady II ( primer, baza i metalizery: dural, aluminium i białe aluminium ) obecnie robię próby co wyjdzie najlepiej.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22 2020, 20:25 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

Obłęd. Muszę przyznać, iż pomimo, że od początku pokazywałeś dużą jakość, miałem obawy co do efektu końcowego, ale od dłuższego czasu oczekuję aktualizacji w tym wątku jak na najlepszy serial. Pięknie to wyglada i liczę na więcej relacji w Twoim wykonaniu - jest co podpatrywać!
Galeria: Bf-109E-4 AH
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Wygląda to świetnie. Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem dwóch ostatnich aktualizacji. Już kilka lat temu planowałem podobną budowę, jednak odkładałem z obawy na ten właśnie etap. Tobie wyszedł doskonale. Także czekam na dalsze postępy z niecierpliwością.

Ciekawa ta tokarka głównie ze względu na cenę. Jak zrobisz testy to napisz jak to wygląda. No i oczywiście podrzuć link jak możesz, ja niestety w aliexpresie nie mogę się jakoś odnaleźć.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ