[R/G] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Czołem!

Proce idą powoli do przodu. Silnik poskładany do kupy. Oryginał jest dosyć "zagmatwany" ale wycinankowy też ma trochę drobiazgów. Niestety u mnie niewiele będzie widać...ale jest.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
No i hop na swoje miejsce.
Obrazek
Obrazek

Teraz mogę powoli myśleć o zarejestrowaniu klamota...
Obrazek
Obrazek

Tymczasem!
Paweł
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1052
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Fantastycznie wygląda !
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Zgadza się – podzielam opinię – wspaniała praca!!!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Cieszę się Panowie, że dopingujecie moje poczynania. Dziękuję!
SZAD
Posty: 196
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

To jeszcze ja !
Też jestem oczarowany efektem końcowym.
Gratulacje.
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Czołem!

Pogoda nas nie rozpieszcza i zamiast słonecznej wiosny mamy hmm... Tak, prace przy zile dobiegły końca. Miała być galeria w plenerze ale na razie nic z tego, zatem pozostaje domowe atelier.
Wcześniej jednak "trzy słowa" tytułem komentarza.
Mimo kilku chwil zwątpienia, które pojawiły się podczas budowy tego pokraka, a także wielu niedoskonałości widocznych gołym okiem, naprawdę cieszę się, że udało mi się dobrnąć do końca. Model w ocenie autora miał być na poziomie trudności nr 2. Ja raczej skłaniałbym się na coś między dobre 2, a 3. Szczerze mówiąc drugi raz nie podjąłbym się jego budowy. Dla nas temat nietuzinkowy, zaś dla modelarzy zza wschodniej granicy pewnie coś na miarę "ogórka". Niestety poza sklejoną surówką (wątpliwej urody)nie znalazłem galerii ukończonego ziła. Model, by zyskał kształt zbliżony do oryginału wymaga wielu przeróbek i sporego nakładu pracy. Ja spędziłem przy nim jakieś pół roku odliczając różne przerwy.
Poszycie tego pojazdu było nitowane. Spróbowałem to jakoś odzwierciedlić doklejając kuleczki BGA 0,3mm. Linie łączeń nie są dokładnie ułożone jak w prawdziwym pojeździe lecz w przybliżony sposób. Potraktowałem cały ten zabieg jako kolejne modelarskie doświadczenie. Wyszło to racze średnio ale w całokształcie myślę, że ujdzie.
Tymczasem zapraszam do galerii. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się ją uzupełnić o zdjęcia plenerowe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Do zobaczenia w kolejnej relacji! :papa:
Paweł
Ostatnio zmieniony śr kwie 21 2021, 23:09 przez pawelelka77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Hej Paweł!
Gratuluję busa. Jakie to miłe uczucie ukończyć w końcu model – tym bardziej taki, który bronił się nieco przed sklejeniem, prawda?
Efekt końcowy bardzo fajny, całość sprawia więcej niż pozytywne wrażenie. Bryła do najłatwiejszych nie należy. Tobie wyszła bardzo dobrze bez uciekania się do szlifowania po całości i innych zabiegów (ja bym pewnie zużył na to kilka arkuszy papieru ściernego…). Zastosowanie nitowania według mnie nie było złym pomysłem. Wzbogaca i urozmaica ono powierzchnię, jedyne co to być może delikatnie gęściej bym je posiał (przy miejscami większym zachowaniu liniowości). Jak na pierwszy taki zabieg gratuluję Ci serdecznie zaparcia i konsekwencji. Waloryzacja nie poszła na marne. Bardzo podoba mi się zadek busika (bez seksistowskich skojarzeń) – te chwyty powietrza bardzo dokładnie porobiłeś i powtarzalnie. Dla mnie końcowy efekt jaki osiągnąłeś - super. Chyba znowu rarytas modelarski popełniłeś.

Zdrówka!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Świetny model. Jedyne co wydaje mi się niekonsekwentne to "ubrudzenie" tłumika oraz podwozia i pozostawienie opon czystych jakby dopiero nowe na koła w serwisie założono.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1052
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Przeatrakcyjny model. Jak trafnie napisał Jacob: Rarytas, chociaż ja napiszę to z dużej litery bo to wyjątek wyjątkowy począwszy o samego wyboru tematu. Trudno co prawda orzec na pewno ale coś czuję, że to może być jedyny wykonany Ził 127 w Polsce a prawie pewne, że nikt go nie zrobił w takim stuningowanym efektownym standardzie jak Twój. Brawa na stojąco 👏 !!!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G] ZIS/ZIŁ127, OREL BUMAŻNOE MODELIROWANIE, 1/25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Czołem Panowie!
Fajnie, że pokrak Wam się podoba..., bo mnie także... :zeby:
Taki on cudowny, to znowu nie jest. Z bliska tych baboli parę by się znalazło...

Masz Jakub rację, z tą linowością przy nitowaniu, wyszło różnie. Gęściej, to chyba przy tej ilości mogło by być ciężko. Ułożone są co 2 mm. Czasem ciut więcej lub mniej. Przy nakładaniu lakier potrafił je nieco przeciągnąć....i efekt widać. Zawsze to jakieś doświadczenie. Pewnie przy najbliższej okazji zobaczysz z bliska tą moją 'walkę'.

Tempest, oponki spróbuję lekko przykurzyć. Może faktycznie lepiej by to wyglądało...
ODPOWIEDZ