Modele z drukarek 3d

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

PS
Dlaczego nie mogę w tym wątku edytować swoich postów?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

W dziale "a tu każdemu można przywalić" postów nie da się edytować, pewnie dlatego aby pozostało ku potomnym kto, komu i ewentualnie za co przywalił.

Co do druku 3D to miałem w domu drukarkę 3D przez pół roku i jakoś nie mogłem się za to zabrać. Drukowanie na podstawie projektów ściągniętych z sieci mnie nie pasjonowało a jako że utworzenie własnego projektu w jakimś programie do modelowania nie jest wcale takie proste i wymaga poświęcenia temu sporo czasu odpuściłem sobie na razie druk 3D, może kiedyś . Na razie pozostanę przy wypraskach wydrukowanych przez inne firmy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Na razie pozostanę przy wypraskach wydrukowanych przez inne firmy.
No bez edycji posta ciężko jest, miało być "wyprodukowanych"
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Henryku, ładne sprostowanie : ) Aż się zdziwiłem, że tak z grubej rury pojechałeś z tym "głupim". W każdym bądź razie miejmy nadzieję, że autor znalazł odpowiedź w tym wątku. Nie należałoby się zniechęcać, bo nie na tym polega pytanie w tym wątku. Nie mniej jednak druki 3D mają inną cechę wykonania. My, kartoniarze mamy swoje tradycje i nawyki.. Można rzec - kiedyś dzwoniło się z niebieskich urmetów TP, a dzisiaj każdy ma smartfon ; )To samo z modelarstem, może w pewnym stopniu ewoluuje, ale pewne korzenie tradycji będą zachowane.
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Jeśli ktoś chce sobie drukować cały model, to dlaczego by tego zabraniać?
Na pewno nie zastapi się tym modelarstwa kartonowego, gdyż po prostu nim nie jest. Bliżej temu do plastików, i chyba tak to powinno być traktowane.
lacek
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 19 2017, 21:50
x 1

Re: Modele z drukarek 3d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lacek »

Heinrich Kosmala pisze: śr lis 28 2018, 10:44 Mnie pozbawiłoby to przyjemności „dłubania w kartonie”, poza tym chyba żadne wyzwanie, „każdy głupi” by potrafił...
Rozumiem, że w takim przypadku trudność polega na przygotowaniu pliku do wydruku takiego który:
a) będzie coś wnosił do tematu ponad gotowce z internetu
b) będzie się rzeczywiscie nadawał do wydruku, będzie strukturalnei stabilny, nie będzie się skręcał po miesiącu, nie będzie zbyt drogi w użytkowaniu.

No i o ile pewne rzeczy jest łatwiej zrobić, to sprawia to też, że od takiego modelu są większe wymagania.

Poza tym taki model trzeba też wyrównać, pokolorować itp. Wydaje mi się, że wyzwań nie brakuje, tylko są inne.
ODPOWIEDZ