[R] Skoda 1000MB Attimon

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
meserszmidt
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 15 2010, 23:02
Lokalizacja: Wrocław
x 6

Re: [R] Skoda 1000MB Attimon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: meserszmidt »

Wnętrze zamknięte na amen. Zacznę coś rozcinać to otworzy się jak sprężyna spiralna. Dzięki za poradę z olejkiem, wykorzystam przy najbliższej okazji.
Nie wiem co się dzieje z fotosikiem. Zapłaciłem za kolejny rok, a zdjęć dalej nie widać. Piszę do nich, ale jak grochem o ścianę.
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R] Skoda 1000MB Attimon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Fotosik na pozór jest atrakcyjny ale ma bardzo mały limit transferu zewnętrznego (1, 5, czy 10 GB w najdroższym pakiecie) co go dyskredytuje w moich oczach. Najlepiej kupić sobie tani hosting np: na webd.pl. Za 6 PLN miesięcznie masz 200GB transferu miesięcznego! Oczywiście trzeba także wykupić certyfikat SSL za 59 zł/ rok a to już podraża zabawę, mimo to uważam że to i tak niewiele bo w pakiecie Mini otrzymujesz też serwer FTP.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Skoda 1000MB Attimon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Mateusz Skałecki pisze:Oczywiście trzeba także wykupić certyfikat SSL za 59 zł/ rok
A do czego to jest potrzebne ?

Ja używam webd od bardzo dawna, jeszcze gdy roczny pakiet kosztował 39,90 i nie mam tego ssla. Czy to powoduje problemy w wyświetlaniu zdjęć z serwera FTP bo tym dla mnie jest ten webd właśnie ?

Ten serwis nie zawiera żadnych reklam, zmniejszania czy skalowania zdjęć. To ja mam 100% kontroli nad zdjęciami, mogę sobie robić miniaturki jak mi się zechce, które śmigają jak rakieta tylko muszę sam przygotować 2 komplety zdjęć i odpowiednio post zredagować. Nie rozumiem modelarzy, którzy pokazują coś na forum używając tych wszystkich darmowych a jak widać czasami i płatnych serwisów, które są dobre do pokazywania zdjęć z wakacji których za 2 tygodnie nikt już nie będzie oglądał a nie do zakładania wiekopomnych relacji :D Ostatnio opłacam na 2 lata do przodu, na więcej się nie da. Ale jak tylko pojawi się opcja 10 letnia to pewnie właśnie ją wybiorę aby co 2 lata się nie stresować że zapomnę zapłacić (a zdarzyło mi się to chyba raz ale zdjęcia nie zniknęły przez ten tydzień czy dwa spóźnienia w opłacie lecz były niewidoczne) choć maile z przypomnieniem wcześniej z serwisu oczywiście przychodzą.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R] Skoda 1000MB Attimon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Tempest, brak szyfrowania powoduje niemożliwość wyświetlania bezpośrednio zdjęć w niektórych przeglądarkach np: w Chrome. Na przykład zdjęcia z Twojej relacja "modele na niedzielę" w Chrome wyświetlają się tylko przez kliknięcie - otwórz link w nowym oknie, ale już używając w tym samym Chrome pośrednio przeglądarki bing problem znika, nie jest to więc wymagane do wyświetlania zdjęć . Po porostu znając realia przewiduję że
w przyszłości wszystkie przeglądarki będą chciały ten certyfikat, ale oczywiście masz rację, że nie jest to niezbędne co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ofertę WEBD.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
ODPOWIEDZ