[G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

[G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć przy weekendzie.

Przedstawiam galerię ukończonego chyba największego póki co modelu dla początkujących wyadnego przez Kartonowy Express...
Do złożenia całego zestawu potrzebujemy przynajmniej 3 zeszytów ( dwa numery z fiatem 126p i jeden z rzeczonym starem ). Ralecję z budowy tego zestawu prowadziłem na kartonówkach gdzie zapraszam wszystkich zainteresowanych odnośnie moich uwag i spostrzeżeń przy budowie.
Galerię wrzucam też głównie, aby nowi modelarze mogli zobaczyć jak wizualnie będzie wyglądał model bo zbudowaniu.
Myślę, że z modelu idzie wycisnąć więcej i jest dobrą bazą pod dobrą waloryzację.

A jak wyszło, oceńcie sami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle ode mnie.
Do następnego.

--
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Uznanie za wytrwałość, a modele też robią wrażenie!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Dziękuję Henryku....

Modele dla początkujących, ale ja tam widzę też niezłe pole do popisu dla twórców "waloryzacji"..... Pochyliłem się na tym tematem z dwóch powodów...
1. Jako modele dla początkujących mają według mnie wiele niedociągnięć ( o ile pojedyncze numery mniej o tyle podwójne wydania tak ) i słabych rozwiązań techicznych...
2. Skoro są to wycinanki dla początkujących to powinny też uczyć, więc upgarde rozwiązań technicznych ( osobne koła, więcej części ) powinno iść w parze z rozwijaniem i podejściem do tematu modeli dla początkujących. Wiem, że każdy może chcieć spróbować swoich od "właśnie tej chwili" ale nie ukrywajmy też, jeśli w pewnym momencie nie pokażemy że można coś zmienić, modele staną się powrzechne i według kupujących od dłuższego czasu mało atrakcyjne...
3. Seria stricte trzyma się PRL-u, ale zaczynają pojawiać się te same modele w innych malowaniach pomimo kilku/kilkunastu próśb do wydawnictwa o inne modele... Z całym szacunkiem brakuje Tarpanów, Trabantów, Syren ( choć te to zawsze były wyzwaniem w kartonach ), ale też Starów 20/25 Jelczy, Autobusów, Wywrotek, Ciągników balastowych czy dźwigów... Kurczę nawet dla zapalonego wyjadacza zrobienie dioramy/makiety z tak prostymi modelami ale w dużej ilości czy nie było by czymś fajnym......, a teraz niech każdy jeszcze wrzuci "swoje" 3 gr umiejętności do tych modeli i może powstać na prawdę coś wspaniałego...

Seria świetna i jako zapalony "samochodziarz" na pewno biorę ją w ciemno z każdym numerem.
Wolę postawić sobie takie "cacko" jak zbierać 140 gazetek z DA za 40 zeta jeden numer :D

Chcę więcej, ale chcę też żeby wydawca słuchał konsumentów i podnosił poprzeczkę w miarę jedzenia...

P.s. Henryku, czy sam fakt że koła robiłem osobno bardzo nie podnosi to na wartości samych modeli.... w oryginale, koła wpisane są w obrys karoserii jako jedność :)
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Karol1985 pisze: pt mar 18 2022, 20:21 P.s. Henryku, czy sam fakt że koła robiłem osobno bardzo nie podnosi to na wartości samych modeli.... w oryginale, koła wpisane są w obrys karoserii jako jedność :)
Oj podnosi, podnosi! :cool:
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ