[R\G] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Uważnie podglądam i kibicuję. Jesteś o krok przede mną z budową miga. Pisząc o rozpórkach, Masz na myśli "wstawki" między wręgami segmentów silników? W miejscu styku z płytą spodnią samolotu? :roll:
Właśnie rozważałem taki manewr...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 734

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Ale mig29 ma piękną sylwetkę.
Jestem bardzo podekscytowany :mrgreen:
Depczę Ci po piętach moim mmowoanswerowym, testowanym przed wydaniem, migiem. A może testowanym migiem przed wydaniem. A może wydanym migiem przed testowaniem. Sam już nie wiem :haha: :haha:

Te rozpórki, o których piszesz to takie coś co mój wypasiony model ma w standardzie?

Obrazek

To bardzo słuszna koncepcja. Widzę, że WAK jej nie ma "w zestawie". I to chyba jedyna "przewaga" tego co lepię :chytry: .
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Grzesiek, z tego co kojarze to answer wydał to co bylo w latach 90tych w MM (jeżeli się mylę to wybaczcie). A jeżeli tak jest, to patrząc na zdjęcia z tej relacji, to WAKowski ma dużo lepszą sylwetkę, zbliżoną do oryginału. Ten z MM kleiłem dwukrotnie w odległych czasach i on tylko przypomina MiGa29.
Tak czy inaczej powodzenia dla obu Panów!
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

pawelelka77 pisze: czw cze 30 2022, 21:15 Uważnie podglądam i kibicuję. Jesteś o krok przede mną z budową miga. Pisząc o rozpórkach, Masz na myśli "wstawki" między wręgami segmentów silników? W miejscu styku z płytą spodnią samolotu? :roll:
Właśnie rozważałem taki manewr...
Tak dokładnie takie wstawki pomiędzy wręgami. Te długie kawałki mają tendencję "do zapadania" sie pomiędzy wręgi, a takie wzmocnienie je usztywnia i trzyma "prosto" ;-) A jak kleisz to pokazuj co ulepiłeś.
gk pisze: czw cze 30 2022, 21:51 Ale mig29 ma piękną sylwetkę.
Dokładnie, rewelacyjną, piękna maszyna
gk pisze: czw cze 30 2022, 21:51
Depczę Ci po piętach moim mmowoanswerowym, testowanym przed wydaniem, migiem....

Wiem, podglądam ;-)
gk pisze: czw cze 30 2022, 21:51 I to chyba jedyna "przewaga" tego co lepię :chytry: .
:haha: :haha: :haha:
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 734

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

rowin pisze: pt lip 01 2022, 8:04 Ten z MM kleiłem dwukrotnie w odległych czasach i on tylko przypomina MiGa29.
To prawda. Zgadza się koncepcja płatowca :haha:
To mnie jednak nie zniechęca. Uproszczone, czy "zbliżone" do oryginału kartonówki lubię sE pokleić. Irytujące jest powielanie po raz n-ty błędnych siatek i szpar, które instrukcja poleca szpachlować. :devil1:

Ten WAK co robi pulpetto, jest o wiele lepszy.

Mam oba WAKi i nie zawaham się ich użyć ( oba wydane w AH też już doleciały :D inna liga) Skończę sobie tego co robię i lecę z WAKiem w barwach UKR. Na ten moment zafascynował mnie ten samolot. Ciekaw jestem jak wyjdzie zestawienie obu UKRów :D

Nie żałuj więc pulpetto zdjęć Twojego modelu i krytycznych uwag (jeśli są).
Dużo, dużo zdjęć. :D
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

No to lecim dalej. Skrzydła, skrzydełka i "skrzydełka pionowe" ;-)

Na początek szkielecik skrzydeł:
Obrazek
Pasowało wszystko jak należy.

I tak wyglądają gotowe skrzydła:
Obrazek

Obrazek

Te "wypustki" służące do zamontowania skrzydła w kadłubie zostały "zaglutowane", ponieważ pierwsza próba przypasowania skrzydła do kadłuba skończyła się ich "zharmonijkowaniem" ;-) .Niestety tektura z "laserów" jest mięciutka ;-)

Następnie pod nóż poszły skrzydełka ;-) , te mniejsze z tyłu. Projektant nie przewidział potrzeby wzmocnienia elementu, który "trzyma profil" skrzydełka, ja postanowiłem go jednak podkleić tekturką z ramki "laserków":
Obrazek

A tak wyglądają tylne skrzydełka po zmontowaniu
Obrazek

I na koniec "skrzydełka pionowe". Tu był mały błąd w szkieleciku, tzn. źle było narysowane miejsce przymocowanie wręgi W64 (tej pionowej) to wręgi W63 (tej najdłuższej, dolnej). Żeby za dużo nie kombinować kleiłem szkielet "od góry" i to co było narysowane na wrędze W63 nie miało już znaczenia.
Obrazek

A tak wygląda efekt końcowy "skrzydełek pionowych"
Obrazek

Na razie wszystko leży sobie luzem, na przyklejenie przyjdzie czas :oczko:
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 734

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

To pogrubienie żeberka statecznika to dobra myśl. Wprawdzie profil nie jest wyszukany i element niezbyt wielki - sam karton pewnie dałby radę, ale warto podkleić.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

@rowin:
Niewiele się mylisz.

Obrazek

:roll:
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

hehehe
nawet numeracji nikt nie zmienił
tępa zrzyna
Awatar użytkownika
Marcin_Matejko
Posty: 92
Rejestracja: ndz lip 18 2010, 15:50
x 3

Re: [R] MIG 29 (Fulcrum-C) skala 1:33 z WAK-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_Matejko »

Ten z Anwera to to samo co MM, wydawca nawet o tym informuje. Model jak dla mnie nie najgorszy bo prosty w budowie, choć i tak można było go pewnie zrobić lepiej i co nieco poprawić. Widziałem tą WAKowską wycinankę w Ścinawce i prezentuje się lepiej choć pewne rzeczy mi się też nie podobały. Natomiast ja skleiłem tego z Answera zabrało mi to ponad miesiąc czasu co jak na 25letnią przerwę od papierowych wycinanek uważam za spory sukces. Model zrobiłem z premedytacją bez podwozia jako wieszak sufitowy. Popełniałem rożne błędy raczej z własnej winy, ale w modelu też mi coś tam nie pasowało. Ostatecznie jakoś sobie z nim poradziłem ;-)
Obrazek

Powodzenia z WAKiem, jestem ciekaw jak się będzie prezentował :)
Per aspera ad astra
ODPOWIEDZ