[R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Hej.

Ciszę, że temat się podoba. WALDAS - mówisz i masz ;)

W oczekiwaniu na dotarcie przesyłki z nową wycinanką ( tak, idzie z Czech :) ), brnę dalej z szoferką.

Dzisiaj wstępne prace przy karoserii tego elementu. Jak pisałem wcześniej będę się starał zrobić otwierane drzwi i tak oto przedstawiam wstępne prace.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji, znalazłem błąd przez, który ściana grodziowa nie chciała ładnie mi się zejść z bryłą kabiny. Muszę przesunąć mocowanie kierownicy w podłodze.

W jakieś mega upiększanie nie będę sie bawić wewnątrz bo wydaje mi się, że po raz: szoferka i tak jest dobrze zrobiona, a po dwa przez przednią dzieloną szybę i otwarte drzwi i tak będzie tylko widać fotele i deskę rodzielczą.
Drzwi klejone na taśmę dwustronnie klejącą ( jak zawsze u mnie przy elementach z szybami ). Dodatkowo szyba od strony pasażera jest opuszczona do samego dołu. Od strony kierowcy zrobię albo opuszczoną do połowy albo zamkniętą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylną ścianę szoferki wzmocniłem tekturą i tak samo zrobię z podsufitką. Bocznych ścian nie podklejam.
Boję się trochę dachu bo nie dość, że z tyłu muszę go ładnie wyprofilować pod łuk, to jeszcze schodzi się ku przodowi i ma mały dziubek. Nie chcę go odcinać i formować osobno.

I tu mały update tematu:
Dach wyprofilowany i jestem z niego mega zadowolony. Jak na moje umiejętności to wyszedł nawet, nawet. Jeśli chodzi o wnętrze. Jak pisałem wyżej, tylna ściana i podsufitka podklejone tekturą dla usztywnienia. Żeby wszystko się ładnie zgrało, od wewnętrznych części odciąłem dolny pas, żeby szoferka łądnie się zeszła ze ścianą grodziową. Efekt powyższych zabiegów możecie zobaczyć poniżej. Po zamknięciu dachu wkleiłem też przednią szybę. Wycieraczki zrobione od nowa bo wycinankowe bardzo już mi się nie podobają ;)

Najawżniejsze: Właśnie listonosz przyniósł mi nową wycinankę :) :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle w dzisiejszym odcinku budowy Kenwortha W900 :)
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Całkiem spoko ta kartonóweczka się prezentuje.

Dach mogłeś zaoblić lekko też na tej płaskiej powierzchni. Teraz wygląda nieco jak z "meniskiem wklęsłym" w szklance, a lekko zaoblony ułożyłby się na burtach na płasko a na środku efekt byłby lepszy. Tak Misie wydaje.
Nie jest zły. Dzióbek bajka. Ale wrażenie ogólne zawsze można poprawiać ;-)

Końcówki szpilek trochę ordynarne. Raczej szukałbym innych, niekoniecznie najwygodniejszych rozwiązań.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ