[G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paptopix
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 01 2021, 15:32
x 3

[G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paptopix »

Miała być relacja jest galeria :roll:
Po milicyjnym Polonezie na matę wjechał milicyjny Fiat 125p wydany przez Świat z Kartonu. Niestety w trakcie sklejania przytrafiła mi się dłuższa przerwa. Po powrocie do sklejania zaniechałem pomysłu z relacją, ale skoro po drodze wykonałem kilka zdjęć to wrzucam je do galerii. Model sklejałem bez wręg. Skleiłem karoserię a potem nakleiłem ją na podłogę z wnętrzem. Uwagi mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
--------------
Paptopix

Polonez Milicja, Polski Fiat 125p Milicja
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Nie śledziłem zbyt dokładnie forum ostatnio, a tu taki świetny model :spoko:
Ładnie oddany kształt. Naprawdę dobry.

Szparki na nacięciach i łączeniach można potraktować wikolem. ZnikajOM :D
Wtedy już całkiem sztos by był.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.
I ja go kiedyś popełniłem, a tak mi się ten model podoba, że chyba zrobię go po raz drugi ( pierwszy został podarowany w prezencie ).
Bardzo dobrze wyprowadziłeś dach i jego łączenie z bokami i szybami. Podobają mi się tylne światła ( napisz proszę coś więcej o ich wykoaniu ). Daj też nać jak chromowałeś zderzaki i kapsle na kołach. Graty, Graty.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Lukson 1982
Posty: 57
Rejestracja: śr sty 04 2023, 17:38
Lokalizacja: Szamotuły
x 8

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukson 1982 »

Jest świetny, jedynie wydaje mi się że opony są dość szerokie patrząc na oryginał, ale to taki szczegół. Gratulacje
Awatar użytkownika
Paptopix
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 01 2021, 15:32
x 3

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paptopix »

gk pisze: śr lut 15 2023, 22:47 Nie śledziłem zbyt dokładnie forum ostatnio, a tu taki świetny model :spoko:
Ładnie oddany kształt. Naprawdę dobry.
Dzięki, ale do dobrego to mu sporo brakuje... Na pewno jest sklejalny i przyzwoicie zaprojektowany, reszta to poziom sklejającego, a ten mój dopiero rośnie.
gk pisze: śr lut 15 2023, 22:47 Szparki na nacięciach i łączeniach można potraktować wikolem. ZnikajOM :D
Wtedy już całkiem sztos by był.
Wypróbuję tę metodę.
--------------
Paptopix

Polonez Milicja, Polski Fiat 125p Milicja
Awatar użytkownika
Paptopix
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 01 2021, 15:32
x 3

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paptopix »

Karol1985 pisze: czw lut 16 2023, 10:24 Cześć.
I ja go kiedyś popełniłem,
Tak, widziałem realcję ŚK vs Answer, przy sklejaniu korzystałem ze zdjęć.
Karol1985 pisze: czw lut 16 2023, 10:24 Podobają mi się tylne światła ( napisz proszę coś więcej o ich wykoaniu ). Daj też nać jak chromowałeś zderzaki i kapsle na kołach. Graty, Graty.
Zaczeło się od przednich reflektorów, w relacji z budowy Poloneza, kolega A&M zasugerował pewne rozwiązanie z żywicy uv
tutaj link :
A&M pisze: pt mar 19 2021, 20:33
w ten sposób wykonałem reflektory przednie, ale skoro już miałem żywicę i barwniki to postanowiłem z nich zrobić resztę oświetlenia. Jak robiłem reflektory przednie widać na zdjęciach. Do tylnych lamp potrzebna była forma, która zrobiłem z modeliny. Z kartony grubości 1mm przygotowałem trójkącik w kształcie tylnej lampy, nasączyłem CA, odcisnąłem w modelinie, tak przygotowaną "formę" zalałem zabarwioną żywicą i utwardziłem pod lampą UV. Nie można przesadzić z ilością barwnika bo jak żywica przestaje być transparentna to nie przenikają przez nią promienie UV i w środku się nie utwardza. Powierzchnia żywicy po wyjęciu z modelinowej formy jest chropowata, próbowałem wykładać formę w środku tym przeźroczystym tworzywem, ale przy tej skali jest to mocno skomplikowane, zauważyłem ze posmarowanie wnętrza formy oliwą daje niezłe efekty. Żywica nie przywiera do modeliny i powierzchnia jest zdecydowanie gładsza. Po odlaniu i utwardzeniu żywicy lekko ją szlifowałem i pokryłem lakierem bezbarwnym błyszczącym.
Jeżeli chodzi o zderzaki i kołpaki to kupując żywice natknąłem się na coś takiego :

https://www.greenstuffworld.com/en/form ... -foil.html
i z tego zrobiłem zderzaki, boczne listwy i kołpaki. Jeżeli chodzi o zderzaki to przerysowałem je w ten sposób :

Obrazek

wydrukowałem to na zwykłym papierze 80g, nakleiłem na blachę wyciąłem, skleiłem zderzak w środek włożyłem zderzak z wycinanki naklejony jak dobrze pamiętam na 2mm tekturę. Grubość blachy powoduje nie specjalnie atrakcyjne miejsca styku, być może gdyby nacinać ją pod kątem było by lepiej. Kołpaki wyciąłem z blachy wybijakiem, miałem jeszcze ambicje natrasować przetłoczenia, ale ni jak nie moglem się wstrzelić w środek kołpaka, nwet jak z tym małym przetłoczeniem mi się udało to drugie zawsze było przesunięte.
Obrazek
Więc zrezygnowałem z tego.
--------------
Paptopix

Polonez Milicja, Polski Fiat 125p Milicja
Awatar użytkownika
Paptopix
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 01 2021, 15:32
x 3

Re: [G] Polski Fiat 125p MILICJA ŚWIAT Z KARTONU 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paptopix »

Lukson 1982 pisze: ndz lut 19 2023, 10:50 Jest świetny, jedynie wydaje mi się że opony są dość szerokie patrząc na oryginał, ale to taki szczegół. Gratulacje
tak jak teraz na nie patrzę to faktycznie mogły by być o 1mm cieńsze, teraz mają 5 mm.
--------------
Paptopix

Polonez Milicja, Polski Fiat 125p Milicja
ODPOWIEDZ