[G] BF-109 E4 | MPModel | Nr 28 | 5/2015

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

[G] BF-109 E4 | MPModel | Nr 28 | 5/2015

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

Witajcie (:

Już jakiś ładny czas temu zrobiłem w pewnych bólach mesereka Bf-109 E-4 z MPM'u. Zdecydowałem się teraz wrzucić galerie w nowe miejsca.
Spierniczyłem kilka elementów ale po złożeniu i próbach ratowania jakoś takoś nabrał kształtu.
Mnie się podoba (:

Co do błędów to na pewno nie jestem zadowolony z: 1) wlotu chłodnicy (nierówno, nieczysto i "popękałem" papier na gięciach), 2) kołpaka lekko przesuniętego względem łoża (jakieś 0,5mm), 3) odwrotnie wklejonych przedkabinowych ka-meów (pomylone wysunięcie prawy z lewym - kleiłem na brzuchu i wówczas mi się zgadzało), 4) przetłoczeń i bąbli (za dużo BCG i się porozjeżdżały i pospłaszczały), 5) lekko za-grubych goleni kół (robiłem z wkładów pod długopisie i owijek z tamkowej taśmy), 6) sterów poziomych (wyłażą mi jakoś), 7) anteny wklejonej pod zbyt dużym kątem na tył (nie przewidziałem mocowania na dwa punktu i mi się rylała w kabinie, ratowałem się kapką CA), 8) retuszu jako tako (albo za słaby, albo za mocny albo pobrudziłem) 9) nieprecyzyjnie wyciętych zegarów tablicy. Żeby się tak nie samozaorać całkowicie to zadowolony jestem przede wszystkim, że: 1) model udało się poskładać i ładnie sobie stoi z innymi meserkami (plastikowymi co prawda ale zawsze) (: 2) udało się pokombinować z goleniami podwozia inaczej niż instrukcja i dodać jeszcze jakiś przewód + powalczyć z kołami, 3) zrobić dość zgrabnie olinowanie anteny, 4) zrobić względnie ładny kołpaczek i śmigiełka (przebijają się wykałaczki, ale to się wypracuje w przyszłości), 5) złożyć płat bez krowich żeber i spasować w dość integralną konstrukcję, 6) uformować i przykleić okleiny na łączeniu kadłub-skrzydło 7) złożyć dość "czytelną" kabinkę (uciekło mi co nieco na długości dlatego jest otwarta).

Resztę oddaję w Wasze ręce (:
Jeśli zechce się komuś dać jakieś kierunkowe uwagi to chętnie przytulę i zastosuję w kolejnym modelu (pewnie jakimś latadle). To do następnego modelu (:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] BF-109 E4 | MPModel | Nr 28 | 5/2015

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Patrząc na pierwsze zdjęcie stwierdziłem, że medycyna będzie miała do zbadania nowy przypadek czyli roztrojenie jaźni. ;-)

Czy te dwa messerszmity są w skali 1:48 i 1:72 i czy są kartonowe czy może plastikowe bo mam teraz za mały ekran aby się dogłębniej im przyjrzeć ?

Model spoko choć jego grafika bez "waloryzacji" taka trochę uboga mi się wydaje.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
modelarsko.pl
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 24 2021, 17:07
Lokalizacja: Swarzędz k/Poznania
x 2
Kontakt:

Re: [G] BF-109 E4 | MPModel | Nr 28 | 5/2015

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarsko.pl »

Tempest pisze:Patrząc na pierwsze zdjęcie stwierdziłem, że medycyna będzie miała do zbadania nowy przypadek czyli roztrojenie jaźni. ;-)

Czy te dwa messerszmity są w skali 1:48 i 1:72 i czy są kartonowe czy może plastikowe bo mam teraz za mały ekran aby się dogłębniej im przyjrzeć ?

Model spoko choć jego grafika bez "waloryzacji" taka trochę uboga mi się wydaje.
Tak to młodsi bracia z plastyku (1:48 i 1:72 Airfix) Obrazek
Grafika fakt podstawowa, waloryzacji niewiele, mało dołożyłem. Miał być standard.

bartmalina
Modelarsko.pl | Instagram | Facebook






Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [G] BF-109 E4 | MPModel | Nr 28 | 5/2015

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

O, znowu zaspokoiłeś moją ciekawość jak wyglądają messerszmity Marka Pacyńskiego.
:spoko:
Całkiem fajnie opracowane, jako model "dla każdego". Chyba sE zamówię kilka na półkę :haha:

A model? Sam opisałeś :lol:
Poza tym skoro zrobiony jakiś czas temu, to nie ma co się wymądrzać.
Ładnie się prezentuje.

Tempest pisze: pt mar 17 2023, 15:42 Model spoko choć jego grafika bez "waloryzacji" taka trochę uboga mi się wydaje.
Modele teraz dzielą się "Dworzeckiego" i resztę :lol:
Takie "klasyczne" czyste kartonówki mają swój niezaprzeczalny urok i czar.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ