[G] Domek turystyczny DT-01, projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

[G] Domek turystyczny DT-01, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Nie chcąc czekać aż do lipca na wczasy zakładowe, zbudowałem sobie już teraz domek turystyczny „DT-01” produkcji Zakładów Konstrukcji Drzewnych „Kons-Dom” w Węgorzewie. Klasyka PRL-owskich ośrodków wypoczynkowych od lat 70., jeden z popularniejszych modeli, a jednak pod tą nazwą nie da się znaleźć w internecie nic na ich temat.

Projekt własny na podstawie pomiarów takiego domku, zrobiony z bloku technicznego malowanego farbami w spreju. Wewnątrz jest tylko układ pomieszczeń, bez mebli, drzwiczek i zasłonek, ale to jeszcze temat ewentualnie na przyszłość. Skala 1:43, więc można przy nim postawić gotowy modelik samochodu, którym z drugiego końca kraju przyjechali wczasowicze, by zastać pustą przestrzeń. Specjalnie do budowy tego modelu kupiłem ciasteczka typu markizy i z ich papierowej osłonki zrobiłem obicie dachu. Zacieki od deszczu powstały przez przypadek przy malowaniu fundamentu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [G] Domek turystyczny DT-01, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

arklas pisze: czw maja 18 2023, 14:44 Nie chcąc czekać aż do lipca na wczasy zakładowe, zbudowałem sobie już teraz domek turystyczny
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam :lol: Podoba mi się Twój domeczek, swego czasu budowałem przystanek autobusowy z tych lat - takie modeliki dają sporo frajdy wbrew pozorom. Ale niebyłym sobą gdybym Obywatelowi nie zwrócił uwagi na brak otoczenia - minimalna podstawka, trochę źdźbeł elektrostatycznej trawki, jakieś grabki i wiaderko obok... Można z tego modelu wycisnąć o wiele więcej. Ale w gruncie rzeczy gratuluję Obywatelowi Modelarzowi cennej inicjatywy oddolnej!
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: [G] Domek turystyczny DT-01, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Ale mi teraz koniec dnia zrobiłeś :D
Pamiętam jak byłem na zakończeniu Technikum w Borach Tucholskich. Właśnie w takich domkach mieszkaliśmy.
Ale wspomnienia mi przywołałeś do głowy.
Gartuluję
Pozdrawiam,
Karol :D
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [G] Domek turystyczny DT-01, projekt własny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Trylinka wymiata
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
ODPOWIEDZ