[G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

dr Manfred pisze: pt lip 07 2023, 12:20 Ważne jest by było to robione w pełni „pro”!
To uogólnienie jest wg mnie chybione. Jako patentowany leń bywam wyłącznie na lokalnych wystawach/konkursach w promieniu 60 km od domu ;-) I jest mnóstwo wspaniałych współmodelarzy, którzy pokazują bardzo liczne modele. I jakoś nie widzę tego "pro". Ludzie budują przeróżne modele i się tym szczerze cieszą. Bywają wypasione, bywają słabe i mnóstwo całkiem niezłych. Pełen przekrój. I to jest piękne. Być może dr Manfred uogólnił pod kątem prezentacji w internetach, ale to nie jest realny świat, o czym niektórzy może zapominają, a młodsi innego nie znają :( . Ale to nie jest realny świat.
Przyjemność i relaks to podstawa. I nie wyobrażam sobie budowy jakiegokolwiek modelu bez przyjemności. Tyle, że dla każdego ona może znaczyć coś innego - w sensie skomplikowania, wytrwałości, zaangażowania, dodatków takich czy śmakich.
Oczywiście miło by było wzbudzać podziw kobiet i zazdrość mężczyzn swoimi "dziełami", ale i tak główną motywacją jest przyjemność budowania.

Nieskromnie powiem, że umiem polepić skomplikowany model na akceptowalnym poziomie, ale przyjemność sprawia mi od pewnego czasu klejenie takich właśnie prostszych modeli, starych modeli, bez napinki, choć zawsze zbieram i analizuję tzw. "dokumentację", po to tylko by poznać daną maszynę, a niekoniecznie jeden do jeden próbować ją odwzorować.
Chwała mistrzom, osobom wytrwałym, konsekwentnym, działającym z góry powziętym zamiarem i planem. Ale inni, to nie jest gorszy sort. To jest inny sort. Tak samo dobry :D

To mówiłem ja. Jarząbek. :haha:

PS.
podstawka do Dardo schnie. Sadzenie trawy blisko. Nigdy tego nie robiłem i jestem podekscytowany :mrgreen:
No chyba, że sadzarka nie odpali :haha:.
To zrobię na młotek ;-)
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

To i ja nagrywam się do szafy; święta prawda gk!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Posiane. Wzeszła mi lepiej niż sąsiadowi w ogrodzie :haha:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:

Długość trawy 2 i 4,5 mm + jakaś posypka.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wygląda nieźle, choć te ciemniejsze kępy trochę jak jeżozwierze wyglądają, u mnie w ogrodzie jest takich kilka i są trochę mniej rozcapierzone u podstawy.

Jakiego kleju użyłeś do przyklejenia tej trawy ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Winietka z trawą bardzo mi się podoba :spoko: :szampan:
Bardzo też dziękuję za komentarze do mojego wpisu parę postów wyżej. Pisząc owe słowa nie miałem zamiaru nikogo opluwać :) Miałem jedynie na myśli to, co obserwuję właśnie w internecie, a konkretnie na pewnym forum, dotyczącym stricte modeli plastikowych. Obserwując zaangażowanie tamtejszych modelarzy dochodzę do wniosku, że dziś nie tylko model sklejony prosto z pudełka nie ma prawa bytu ale w ogóle pod względem czasu i zaangażowania, to hobby dla emerytów lub/i rencistów. Ale wcale nie twierdzę, że tak właśnie jest!
I żeby nie było, nie mam nic przeciwko dokumentacji czy monografiom :) Sam od lat kupuję wszelkie periodyki zarówno polsko jak i obcojęzyczne, dotyczące tego co pełza, a nierzadko i tego co lata. Tylko znów z czasem na czytanie tego wszystkiego jest znacznie gorzej…
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1055
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Grzegorz, model na trawce wygląda jeszcze lepiej. Takie dobre połączenie jak piwo z precelkami/ paluszkami/ czipsami. No niestety, mimo, że zgadzam się z Twoimi twierdzeniami o nierealności życia w necie, póki co mogę Ci postawić jedynie wirtualne piwo. :piwo:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: ndz lip 09 2023, 22:58 Jakiego kleju użyłeś do przyklejenia tej trawy ?
Wikol rozcieńczony wodą. Tak na oko około 1,5 do 1. Taka śmietana trzydziestka ;-)
Jeżozwierze to gotowiec. Tak sE rzuciłem z ciekawości co z tego wyjdzie.
dr Manfred pisze: ndz lip 09 2023, 23:45 Obserwując zaangażowanie tamtejszych modelarzy
:mrgreen: Tak też myślałem. W każdej dziedzinie jest tak, że są osoby uprawiające ją amatorsko lub bardziej lub mniej profesjonalnie. I tyle.
jhradca pisze: pn lip 10 2023, 10:52 póki co mogę Ci postawić jedynie wirtualne piwo.
:lol: potraktowałem to jako voucher, który niezwłocznie wymieniłem na czteropak :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

... który niezwłocznie wymieniłem na czteropak :haha:
Po taniości można się zabawić w młodości :zeby:

Potem będzie sześciopak, za jakiś czas dwa czteropaki a potem ośmiopak+. Nie idź tą drogą :kazanie:

Jaka firma wyrabia takie "jeżozwierze" ?

Czy trawka była od dilera czy od Polaka (który jednak Czechem jest) :?: :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Lukson 1982
Posty: 57
Rejestracja: śr sty 04 2023, 17:38
Lokalizacja: Szamotuły
x 8

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukson 1982 »

Dobrze wygląda na tej trawce. Imponujące tempo klejenia kolejnych modeli! Gratulacje
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: [G] SAI 403 Dardo (Modelik 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: pn lip 10 2023, 21:44 Jaka firma wyrabia takie "jeżozwierze" ?

Czy trawka była od dilera czy od Polaka (który jednak Czechem jest)
Tych kępek trawy w formie jeżozwierza jest sporo.
Użyłem z firmy o nazwie Freon. Mniejsze jakie chomikuję to BSM (?)
Trawa niestety nie od dilera ale od Polaka (ta 4,5 mm) + ciemnozielona no name w zestawie z sadzarką. Ta 2 mm to sam nie wiem. MiG? Garden Center?
Pudło ogrodnicze w załączeniu ;-)

Obrazek
Lukson 1982 pisze: wt lip 11 2023, 9:36 Imponujące tempo
:mrgreen: Bez przesady. Prawie trzy tygodnie mi zeszło. Ten model jest do zrobienia w parę dni.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ