[Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Obydwie nadbudówki zmontowane do zdjęcia choć jeszcze nie klejone.
Obrazek
Obrazek
kezat
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 02 2005, 19:04

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kezat »

a czy można prosić o zdjęcia tego arcydzieła w lepszej rozdzielczości?
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kezat pisze: pt lip 07 2023, 21:12 a czy można prosić o zdjęcia tego arcydzieła w lepszej rozdzielczości?
w lepszej rozdzielczości to na żywo, póki co musi wystarczyć to : https://photos.app.goo.gl/GNANJ8NHMvxmS2yw7
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Trudno mi dobrać słowa aby skomplementować ten projekt. Głównie chodzi mi o wytrwałość, ja tam maksymalnie 3-4 lata wytrzymuje przy jednym modelu.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Mateusz Skałecki pisze: sob lip 08 2023, 16:46 Trudno mi dobrać słowa aby skomplementować ten projekt. Głównie chodzi mi o wytrwałość, ja tam maksymalnie 3-4 lata wytrzymuje przy jednym modelu.
chyba to po prostu kwestia nastawienia, ja lubię robić modele dużo bardziej niż je posiadać (i dlatego zapewne niektóre stoją w piwnicy), stąd może jeszcze nie ześwirowałem przy robieniu tego HAHAHAHAHA
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 514
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 67

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Skoro nic nie piszę, to nie znaczy, że nie oglądam. :shock:
Po prostu jestem zamurowany. :boje: (forma od zamurowało mnie już dawno)... :lol:
I w takim stanie trwam. :niepowiem:
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Pozwalam sobie wtrącić swoje trzy grosze do „Bismarckowego” wątku Tomasza. Otóż w ostatnią sobotę 8 lipca 2023 roku gościliśmy Tomka na naszym Bałtyckim Festiwalu Modelarskim w Koszalinie. Przywiózł Tomek ze sobą tylną nadbudówkę swojego giganta (zdjęcie drugie od góry niniejszej strony).
Znamy Tomasza z tego, że robi i fajne modele i równie fajne zdjątka. Zdjęcie, o którym napisałem też jest fajne, ale… Właśnie…, to co zdjęcie prezentuje, to jest nic w porównaniu z tym, co można zobaczyć na żywo. Zwala z nóg. Emocje takie, że nie pytaj. Ja w swoim dość długim życiu widziałem wiele fantastycznie wykonanych od podstaw i wielokrotnie nagradzanych modeli okrętów, ale to co zaprezentował Tomek, nie mieści się w żadnych klasyfikacjach. Ogrom przedstawionego fragmentu modelu zamurowuje , tak jak Macieja. Myślę, że Tomek przy niektórych zdjęciach powinien umieszczać jakiś „przymiar”, żeby oddać wielkość tego co robi.
Nie będę opisywał co widziałem, bo to trzeba samemu zobaczyć. Jako sędzia modelarski bacznie przyglądałem się pracy Tomka, starając się znaleźć jakiegoś babola (wybacz Tomku, taki nawyk). Niestety poległem, z czego szczerze mówiąc, cieszę się niezmiernie. Dopingujcie Tomka, żeby się sprężał, by jak najszybciej doprowadził swoje dzieło do końca i kiedy to się stanie, to starajcie się to cudo zobaczyć na którymś z festiwali, czy konkursów, gdzie Tomek planuje się pojawiać.
Oczywiście, Polaków rozmowy też się odbywały. Tomek zasypał nas swoją wiedzą na temat „tematu”. Człowiek niby coś tam ponadprzeciętnie wie o okrętach, w tym o Bismarcku, a tu Tomek opowiada, i opowiada, i same nowości. Może w tym miejscu narażę się z lekka Tomkowi, ale jeżeli będziecie mieli jakieś problemy z Bismarckiem (okrętem, ma się rozumieć), albo jakieś pytania, na które nie możecie znaleźć odpowiedzi, walcie do niego. Jego wiedza na wiadomy temat jest porażająca., że nie wspomnę o dokumentacji, którą przez ponad dwadzieścia lat zbierał.
Na koniec chciałbym Tomku jeszcze raz podziękować za odwiedzenie pięknego Koszalina, za podzielenie się wiedzą i przede wszystkim za umożliwienie podziwiania (choć tylko fragmentu, ale robiącego piorunujące wrażenie) Twojej pracy.
Do zobaczenia. :) :) :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Edmund_Nita pisze: wt lip 11 2023, 20:20 ..
Teraz to żeś Mundziu poematem walnął :D. Bardzo miło było się spotkać i cieszę się że podobały się przywiezione elementy (sądząc po oglądaczach innym też). Niestety jeszcze chwilkę trzeba będzie poczekać na finałowy pokaz ale na pewno nastąpi ;)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Re: [Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Poemat, poematem, ale co cesarskie cesarzowi się należy... Po festiwalu chłopaki mówili, że mieliśmy świetny pomysł, żeby się spotkać w Koszalinie. Marek Filzek (gościu, którego naprawdę trudno zadowolić, jeżeli chodzi o precyzję i jakość wykonania), stwierdził tylko, że rodzi się zajebiści...y model. Też tak uważam i będę niecierpliwie czekał na efekt końcowy, a Tobie życzę powodzenia w deskowaniu pokładu kadłuba, :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ