Prom kosmiczny TYDIRIUM; free download

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Prom kosmiczny TYDIRIUM; free download

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Kolejna przerwa w budowie Dreamlinera – bo kolejne zamówienie na statek kosmiczny z Gwiezdnych Wojen. Zbudowany rzecz jasna wspólnie z moim wnukiem, zabawa była pyszna dla obu stron! Gdy dałem mu (delikatnie) do zrozumienia, że „przez to” nie mam czasu na samolot odpowiedział, że mogę przecież budować model samolotu w dni, kiedy on nie przychodzi do babci i dziadka – no niby racja...
Bezpłatne pobieranie ze strony KONRADUS ("skocz do forum/strony" a następnie "SZUFLADKI" w prawym dolnym rogu strony – to wskazówka dla takich dyletantów sieciowych jak ja) – autorstwa RAZIEL´a, bardzo dobra konstrukcja z kilkoma tylko błędami - mogę z czystym sumieniem polecić.
Model został (na wniosek mojego pracodawcy) uzupełniony o takie różne światełka pozycyjne i anteny komunikacji sub/ponadprzestrzennej (czy coś w tym rodzaju :D ) z zapasów LEGO.
Zapraszamy do oglądania!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Prom kosmiczny TYDIRIUM; free download

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fajnie wyszedł, musisz tylko jeszcze podszkolić wnuczka w przeciąganiu kartonu na krawędzi stołu bo przód kabiny załogi jest trochę pozaginany.

No i zbieżność luf tych laserów trzeba jeszcze wyregulować :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 737

Re: Prom kosmiczny TYDIRIUM; free download

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Heinrich Kosmala pisze: wt wrz 05 2023, 20:02 Gdy dałem mu (delikatnie) do zrozumienia, że „przez to” nie mam czasu na samolot odpowiedział, że mogę przecież budować model samolotu w dni, kiedy on nie przychodzi do babci i dziadka – no niby racja...
:haha:

Młody się nie daje, jak dziadek ściemnia :haha:
Załatwił Cię jak dziecko.
Takie wspólne modele to musi być fajna zabawa.

Nie wiem jakie zasady obowiązują w przestrzeni kosmicznej, ale mogliście lampki z lego nakleić zgodnie z ziemską regułą ;-)
Czerwone na prawym skrzydle ? :chytry:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Prom kosmiczny TYDIRIUM; free download

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Hi, dzięki za feedback!
„Światła pozycyjne“ to wymysł i inwencja twórcza (bo się ładnie komponuje) wnuczka i babci – ja umyłem ręce. Ale dzisiaj w nocy zamienię/ wymienię na „samolotowe”. Nie mam najmniejszego pojęcia, czy „w kosmosie” są tego rodzaju regulacje.
A teraz bardziej na serio; oczywiście należałoby się więcej staranności przy pozycjonowaniu luf i formowaniu kartonu, ale głównym zadanie dziadka modelarza jest w takim przypadku (tak przynajmniej kombinuję) nie zniechęcać – a zachęcać. Na rzemiosło przyjdzie czas, gdy będzie się dalej niż (obecnie) na początku drugiej klasy. Ja zaczynałem w wieku 12 lat...
Tak czy inaczej zaliczam się chyba do tych „szczęśliwych”, którzy pasję modelarska mogą przekazać na następne pokolenie. Może nie wymrzemy...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ