[R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Ślicznie dziękuję za oceny, komentarze i uwagi.
Paweł, jakoś tak robiłem (sam już szczegółów nie pamiętam), że starałem się urozmaicić wygląd czarnego w czarnym i poza różnymi rysami i plamami są zróżnicowania mat/połysk - coś co miało sugerować jakieś zamoczenie, mokre zabrudzenie itp. Takie kombinowanie pod górę :lol: jak to umnie zazwyczaj.

To jeszcze rzutem na matę przymocowałem model do winietki i udało mi się skończyć fotografie całego zestawu, uff. Muszę przyznać, że budowa podstawki była dla mnie sporą przyjemnością. Tutaj mogłem z większą dowolnością pobawić się materiałami, chemią no i oczywiście aranżacją samej scenografii do tej mini sceny. Ogólny jej zarys oparłem o różne motywy, które mam na fotografiach w publikacjach dotyczących fińskiego lotnictwa czasów wojny. Generalnie do budowy użyłem poza dedykowanymi pastami, posypkami, piankami, trawą elektrostatyczną dwa gotowce w postaci żywicznych wiaderek. Reszta to samoróbki z przygodnych materiałów.

W skrócie, scenka przedstawia polowe, leśne stanowisko postojowe pod koniec zimy 1943 roku. Starałem się upozorować stopniową zmianę pory roku, zmniejszenie pokrywy śniegu, ale wciąż z niskimi temperaturami. Zależało mi na takim efekcie, bowiem na wiosnę tegoż roku LG-3 poszedł do remontu, podczas którego przekonstruowano w nim kilka elementów i podmalowano. To także był pretekst do bardziej swobodnego ubrudzenia płatowca. Tyle szczątkowych przemyśleń, zapraszam do fotek.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To teraz już KONIEC. Całość do pudełka i w drogę :)
Zdrówka, do zobaczenia w Przeciszowie!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Świetny model, szkoda że nie mogę wybrać się do Przeciszowa. :placz:

Edit: pisząc powyższe słowa nie było jeszcze posta z modelem na podstawce więc muszę napisać że model świetny ale podstawka a w szczególności te zrolowane plandeki jeszcze świetniejsze :mrgreen:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

GENIALNE
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

TAK
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Widziałem dziś na żywo. Choć wiedziałem czego się spodziewać ale i tak mnie zatkało. Szkoda, że nie miałem okazji pogratulować osobiście. Ale pewnie gratulacji miałeś wystarczająco dużo 😉.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Wyglada to przepięknie. Podstawka idealnie komponuje sie z całością modelu. Podoba mi sie, że nie przesadziłeś z walorka w żadnym kierunku, czyli jest dokładnie w punkt. Model nie jest przejaskrawiony, jak to teraz czesto bywa w platikach, ale wygląda bardzo naturalnie.

Mam nadzieję, że będzie okazja postawić obok mojego Brewstera Buffalo, ciekawie by wyglądały w śnieżnej scenerii. Choć przyznam, że Twoja podstawka znacznie naturalniej wygląda niż mój wytwór.

Raz jeszcze gratuluję!
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Raz jeszcze dziękuję Koledzy. Bardzo cieszę się, że kompletna scenka przypadła Wam do gustu.
Tempest, także jestem zadowolony z tych plandek, jak nigdy - a to moje pierwsze w życiu :cool:
Jhradca, też żałuję, że nie pogadaliśmy skoro tam byłeś. Czy przypadkiem nie przyjechałeś tam na rowerze? Widziałem w niedzielę, jak fociłem modele, takiego kolorowego gościa w rowerowych spandexach :zeby: Chyba mam nawet kawałek jego portek gdzieś w rozmytym tle na jakimś zdjęciu :lol:
Rowin, sam mocno obawiałem się o zgodność kolorystyczną podstawki z modelem. Ale jakoś na szczęście wyszło. W pewnym sensie powtórzyłem jakieś motywy z podstawki od Jaka, ale tutaj już szukałem konkretnych efektów, aby podkreślić porę roku/aurę i coś w rodzaju nastroju? W każdym razie, być może wybierasz się do Dęblina na koniec września? Wtedy pomysł zestawienia obu modeli może by wypalił?

A teraz chwalipost. Z Przeciszowa ŁaGG wrócił z nagrodami :D

Obrazek

Zdrówka!
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Widziałem osobiście i model naprawdę ekstra pomalowany. Robi wrażenie. Co do podstawki to ja z zasadzie nigdy nie wracam uwagi na ten dodatek, ale plandeki to cud miód. Jakub przypominam o podaniu linka do twojego Fejsa.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ano przyjechałem ścigałką to i łaziłem w lajkrze. To tylko 50 km z Krakowa i chciałem połączyć trening z oglądaniem. Póki co lepiej mi idzie jazda niż klejenie😄 ale warto podglądać mistrzów. Jeszcze raz gratuluję świetnie wykonanego modelu i zasłużonych nagród.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Zobaczyć na żywo - bezcenne.

Gratuluję, bo efekt końcowy powala.
ODPOWIEDZ