[R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Dzięki za pokaz ze światełkami - precyzyjna i powtarzalna metoda.
A tak poza... bajeczne wykonałeś te modele, zazdroszczę Ci takich umiejętności modelowania papieru "tylko z pudełka". Natomiast co do nowszego Hawka i jego fotek - on taki ciemny jest, czy aparat zasugerował Ci się białym tłem?
Gratki Grzegorz!
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Elegancko. Pozdrawiam
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 734

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dzięki.
jacob pisze: pn paź 23 2023, 11:56 ... Natomiast co do nowszego Hawka i jego fotek - on taki ciemny jest, czy aparat zasugerował Ci się białym tłem?...
Kolorystyka zeszytu z modelem jest dość ciemna. Kolory są nasycone. Ładnie wygląda na płasko.
Po lakierowaniu kolory jeszcze lekko "nabrały głębi" jak to zwykle bywa po lakierze.

Tak, białe tło dodaje mocny kontrast. Niemniej model sam w sobie jest dość ciemny. Może powinienem jeszcze lekko rozjaśnić, aby zbliżyć się do koloru widocznego okiem własnym :roll:

Zdjęcie robiłem w kiepskim świetle - na zewnątrz, całkowicie zachmurzone niebo ciemnymi deszczowymi chmurami.
Sekwencja zdjęć:

1. takie coś zgrałem z telefonu do komputera:

Obrazek

2. Mniej więcej takie wrzuciłem po obróbce standardową nastawą używanego przez mnie programu do obróbki zdjęć. Z reguły się sprawdza:

Obrazek

3. I jeszcze bardziej rozjaśnione, choć nie wiem czy nie za bardzo w stosunku do kolorystyki modelu:

Obrazek

Zresztą to i tak zabawa, na żywo odbiera się kolory zupełnie inaczej. Pomijając oczywiście fakt, że to macro na na żywo wygląda lepiej :haha: :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Gratuluję dwóch wspaniałych Curtissów! Jak zwykle świetnie prowadzona relacja, człowiek czekał z niecierpliwością na kolejny, nowy wpis.
A osobiście marzy mi się taki Hawk w barwach fińskich.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

gk pisze: pn paź 23 2023, 20:25 Zresztą to i tak zabawa, na żywo odbiera się kolory zupełnie inaczej.
Zabawa zabawą, tyle że Twoje wykony mają spore, hm - jakby to ująć, rażenie :lol: Mogą być świetnym przykładem jak wgląda mistrzowski standard. No ale do rzeczy - trzecia fotka wg mnie najlepiej wygląda. Mam tego samolota w 2D i chyba najbardziej pasuje. Jak robię swoje fotki, na szarym tle, zazwyczaj z jasnym, kilku-punktowym doświetleniem, ustawiam aparat na lekkie prześwietlenie ekspozycji (ale zazwyczaj nie więcej jak +1). W komórce być może też masz jakąś korektę ekspozycji? Wtedy korekta w programie może być skuteczniejsza - bo masz już na wejściu bardziej doświetlone cienie. Chociaż, jak wspomniałem, trzecia fotka jest OK. Nie dziwię się, że taki "węgiel" Ci wychodzi ciemnego modelu na białym, oświetlonym tle z automatyką z komórki. Może jednak szare tło (byle nie białe)? Nie będę się wymądrzał - super ogląda się Twoje prace - a im lepsze fotki tym lepiej "razi" :cool: i standardowe gusta syci.
Pozdrowionka :papa:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2773
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 734

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

messer pisze: pn paź 23 2023, 20:58 ...A osobiście marzy mi się taki Hawk w barwach fińskich.
Tak, też bym ciął.
W ogóle to P-36, a jeszcze bardziej P-40 to wg mnie najładniejsze myśliwce. Nie stronię wprawdzie od dziwadeł ;-) ale te Curtissy mają taką "szlachetną" linię. Bardziej P-40 z rzędowym silnikiem. W zeszłym tygodniu dokupiłem sE nawet P-40 z Giepeemu, tego ze z...ą osłoną kabiny :haha:. Kuomintang :chytry:. I autor projektu ten sam co Hawków :chytry: I nie wygląda źle :chytry: (poza osłoną kabiny :haha:)
jacob pisze: pn paź 23 2023, 21:23 ...trzecia fotka wg mnie najlepiej wygląda...
Cóż, w sumie to przyznaję Ci rację. Wygląda lepiej, ale jednak model jest ciemniejszy ;-)
Masz oczywiście słuszność z nastawą urządzenie foto. Tak, mój tele pozwala na bogate zmiany ustawień, z ekspozycją włącznie. Jak robiłem zdjęcia stara cyfrówką to zawsze podnosiłem EV. I było git.
Trochę się usprawiedliwiam, ale przy Mohawku korzystałem z krótkiego "okna pogodowego" :haha: i nie bawiłem się w Top Model.

Jak będzie kolejny model, to zmienię tło, żeby złagodzić kontrast. Ale fakt, doświetlenie (prześwietlenie) cieni da lepszy ogląd całości.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
bestialsko
Posty: 254
Rejestracja: sob lut 20 2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków
x 101

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bestialsko »

:spoko: :spoko: :spoko:
Piękne te Hawki. Gratulacje.
Pzdr.
BES.
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

i elegancko!
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I kolekcja Hawków się powiększyła :-)

Jak zwykle w pięknym standardzie.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R/G] Curtiss H-75 razy dwa (2 x Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jak zwykle świetnie wykonane modele.

Patrząc na oba samoloty odnoszę wrażenie, że francuscy piloci i mechanicy chodzili po skrzydłach w trampkach a brytyjscy w korkotrampkach. Jakoś te obdarcia farby strasznie dają po oczach. Czy nie da się ich trochę "przygasić" nakładając cienką warstwę jakiegoś smoke'a albo no nie wiem może szarej a może w kolorach kamuflażu kredki akwarelowej ? A może to pogorszyłoby tylko odbiór wizualny.

Czy jakaś galeria będzie ? Zima idzie, może jeszcze w plenerze się uda ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ