[G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
diax_firefighter
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 18 2022, 22:26
x 25

[G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: diax_firefighter »

Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25, Skala: 1:25
Opracowanie: Adrian Wandtke
Dziś udało się ukończyć model mojego Stara od Answer w 1/25 :D Co mogę powiedzieć model pomimo że został dość uproszczony to i tak miałem parę miejsc "zawiechy" Do tego aspekt rodzaju wydruku (nie jestem jego fanem) chciałem aby został w standardzie bez malowania no i tak go skleiłem jak wyszło sami widzicie :P W końcu kolekcja uzupełnia się o rasowe klasyki bo aż głupio było by nie mieć takiego wozu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kukis1983
Posty: 32
Rejestracja: ndz lis 12 2023, 22:51
Lokalizacja: Chorzów
x 28

Re: [G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kukis1983 »

Bardzo ładnie wyszedł ten z pozoru "łatwy" model. Gratulacje. Widzę, że uporałeś się z kabiną, a raczej pasowaniem dachu do reszty. Wysokość zawieszenia też gra, a nie było to takie oczywiste (bynajmniej w wersji skrzyniowej). Masz może w planach model Angraf MAN TGM HLF 20 VARUS 4x4?
The Show Must Go On
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Całkiem fajnie model Ci wyszedł choć zastanawiają mnie klosze reflektorów. Widać na nich - patrząc trochę z góry a tak się najczęściej na model patrzy - łączenie oklejek tychże. Domyślam się, że w oryginale te blachy też były w jakimś miejscu łączone ale czy w modelu nie byłoby wskazane ukrycie tych miejsc przekręcając owe klosze tak aby łączenie "spoglądało" na zderzak ? No chyba, że projektant tak te oklejki zaprojektował, że inaczej się tego przykleić nie dało i wtedy trzeba by do niego wysłać maila z informacją, że musi się jeszcze douczyć a może oryginał jednak właśnie tak miał ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
diax_firefighter
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 18 2022, 22:26
x 25

Re: [G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: diax_firefighter »

Tempest pisze: wt gru 12 2023, 1:57 Całkiem fajnie model Ci wyszedł choć zastanawiają mnie klosze reflektorów. Widać na nich - patrząc trochę z góry a tak się najczęściej na model patrzy - łączenie oklejek tychże. Domyślam się, że w oryginale te blachy też były w jakimś miejscu łączone ale czy w modelu nie byłoby wskazane ukrycie tych miejsc przekręcając owe klosze tak aby łączenie "spoglądało" na zderzak ? No chyba, że projektant tak te oklejki zaprojektował, że inaczej się tego przykleić nie dało i wtedy trzeba by do niego wysłać maila z informacją, że musi się jeszcze douczyć a może oryginał jednak właśnie tak miał ?
Masz racje tak było by najlepiej i jak mam być szczery pierwszy raz tak przykleiłem co się okazało że "oczy" mu się strasznie rozbiegały, musiałem rozkleić i znów przykleić i tak dalej wygląda to jak wygląda. Ja też myślałem że od spodu będzie łączenie ale eeeee nie xD :boje:
Awatar użytkownika
diax_firefighter
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 18 2022, 22:26
x 25

Re: [G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: diax_firefighter »

kukis1983 pisze: ndz gru 10 2023, 22:29 Bardzo ładnie wyszedł ten z pozoru "łatwy" model. Gratulacje. Widzę, że uporałeś się z kabiną, a raczej pasowaniem dachu do reszty. Wysokość zawieszenia też gra, a nie było to takie oczywiste (bynajmniej w wersji skrzyniowej). Masz może w planach model Angraf MAN TGM HLF 20 VARUS 4x4?
Oj powiem ci ze zgranie dachu (co według mnie dach wyszedł średnio) było wyczynem ale jakoś wszytko siadło 😀mam na górze wstydu Mana 😉 i jest w takowych planach ale kiedy sam nie wiem póki co mało czasu i walczę z tatra w 1:25 😉
Awatar użytkownika
diax_firefighter
Posty: 35
Rejestracja: pn kwie 18 2022, 22:26
x 25

Re: [G]Answer KH-3-2017 Samochód Pożarniczy STAR 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: diax_firefighter »

kukis1983 pisze: ndz gru 10 2023, 22:29 Bardzo ładnie wyszedł ten z pozoru "łatwy" model. Gratulacje. Widzę, że uporałeś się z kabiną, a raczej pasowaniem dachu do reszty. Wysokość zawieszenia też gra, a nie było to takie oczywiste (bynajmniej w wersji skrzyniowej). Masz może w planach model Angraf MAN TGM HLF 20 VARUS 4x4?
Oj powiem ci ze zgranie dachu (co według mnie dach wyszedł średnio) było wyczynem ale jakoś wszytko siadło 😀mam na górze wstydu Mana 😉 i jest w takowych planach ale kiedy sam nie wiem póki co mało czasu i walczę z tatra w 1:25 😉
ODPOWIEDZ