[R/G] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Jacek
Posty: 118
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01
x 1

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Brawo, super efekt, praca bardzo dobrze wykonana.Pozdrawiam i bacznie obserwuje dalsze postępy.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

I zapanował porządek w ogonie. Ta drobna różnica w odcieniu chyba jest widoczna mniej lub bardziej w zależności od oświetlenia. Ale i tak jest bardzo dobrze według mnie, problem z głowy :spoko:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jacob pisze: czw gru 14 2023, 11:07 Ta drobna różnica w odcieniu chyba jest widoczna mniej lub bardziej w zależności od oświetlenia.
To też, ale głównie różnicę widać ze względu na tło. Malowałem bardzo transparentnymi warstwami tzw. oddechem myszy (uwielbiam to określnie :haha: ). Wieloma wprawdzie. Ale bałem się przedobrzyć i pokrycie kolorem nie jest, że tak powiem, zbyt przesadne. Stąd tam, gdzie pod spodem było białe - to kolor bardziej się różni. Na ale z metra .... ;-)

W skrzydłach pooooooooowoli grzebię, bo skoro już wyciągnąłem mały pistolecik i cały ten malarski kram, to wzięło mnie, żeby sE jakiegoś plastika fuknąć przy okazji, i jednocześnie zutylizować przynajmniej jedno pudełko, bo Gwiazdor/Dziadek Mróz/Mikołaj nadchodzi i warto zrobić miejsce na PREZENTY :faja:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

gk pisze: pt gru 15 2023, 18:18 ... skoro już wyciągnąłem mały pistolecik i cały ten malarski kram, to wzięło mnie, żeby sE jakiegoś plastika fuknąć przy okazji, i jednocześnie zutylizować przynajmniej jedno pudełko, bo Gwiazdor/Dziadek Mróz/Mikołaj nadchodzi i warto zrobić miejsce na PREZENTY :faja:
Takich ludzi nam CZeba :haha:

Z tym że na oddechu myszy to się raczej maluje sienkie kreski z przyłożenia, przy takiej robocie na dużym można te laserunki robić przy większym ciśnieniu.
Co będziesz robił?
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Szydercza Gała pisze: wt gru 19 2023, 9:48 Co będziesz robił?
Nuuuda. Spitfajer 1/72 :haha:
Kończę składać Mk IIB:

Obrazek

W takim będzie malowaniu. 303:

Obrazek

Mam nadzieję, że przewód anteny radio nie jest wymalowany na wyrost :roll: Ale chyba mógł być.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy KP do modelu dodaje tubkę szpachlówki ;-)

Muszę wreszcie sobie kupić jakiś współczesny model tego producenta.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: czw gru 21 2023, 18:48 Czy KP do modelu dodaje tubkę szpachlówki ;-)
:haha:

Nie. Ale nie jest jakoś szczególnie tragicznie. Zresztą nie podejmuje się recenzowania, bo dość okazjonalnie zajmuje się plastikowymi samolocikami.
Mam jeszcze Mk Vb i Vc z tej firmy, więc spodziewam się, że moje stadko małych Spitów jeszcze bardziej wkrótce urośnie. KP nie jest to TOP produkcja, ale może być.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Dlaczego Grzesiu wlew paliwa zaszpachlowałeś...? :) :) :)
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Mundziu,
a broń Cię Swarożyc.
Złudzenie fotograficzne.
Jako, że wypraski nie są najwyższych lotów, a obróbka brzydko rozjechanego wgłębienia wlewu karkołomna, wiertełkiem pogłębiłem lekko otwór i wkleiłem tam do środka polistyrenowy krążek. Krążek ów jest mylący dla oczu, sprawiając wrażenie białej szpachli :D
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] Kawasaki Ki-100 Goshikisen (GPM 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

gk pisze:Mam jeszcze Mk Vb i Vc z tej firmy,...
No to gdybyś potrzebował jeszcze dziewiątki to polecam model Eduarda. Choć od lat zbieram (tak, tak .. zbieram bo skleję raczej góra 3% zapasów magazynowych) czteryósemkę to rozgrzebawszy ostatnio czteryósemkowego chińskiego jeta stwierdziłem, że te czteryósemkowe pudła dużo miejsca zajmują ale po wyjęciu części z tych pudeł i posklejaniu ich wszystkich do kupy te modele zajmują jeszcze więcej miejsca niż te pudła przynajmniej jeśli chodzi o odrzutowce, i zakupiłem kilka siedemdwójek w tym między innymi Spitfire F Mk. IX w wersji weekend czyli bez blaszek i masek. Cena trochę większa niż modele KP ale jednak jakość i detalizacja dużo lepsza przynajmniej porównując zdjęcia wyprasek tych spitów z KP z netu z ramkami w moim pudełku. Blaszki w siedemdwójce to już nie dla mnie więc wersja weekend jest wystarczająca, trochę szkoda że maski trzeba samemu sobie wydziergać ale w przypadku spita to nie problem, no przy Me 110 można by pomyśleć o dokupieniu gotowca aby zaoszczędzić dwa dni z życia choć wtedy okazać by się mogło, że wersja profipack z blaszkami i maskami wyjdzie niewiele drożej niż weekend plus maski.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ