Modele na niedziele

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze: ndz wrz 24 2023, 23:15 Już raz dałem radę
:haha:

Jak to dobrze, że nie jestem sam :haha:

Czuję się jak fan Liverpool FC.

W gruncie rzeczy (jak mawia pewien taki jeden), natury nie oszukasz :haha: :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Karol1985 pisze: wt sie 22 2023, 21:17 (...) Dorzucę tylko, że raz swego czasu miałem okazję brać udział w konkursie, gdzie jeden z oceniających sędziów zapowiedział z góry, że modele zbudowane "z wycinanek, z internetu" są od razu u niego skreślone. Jako podstawę uznał, że model powinien być wydany w formie wycinanki przez wydawnictwo jako "papier" a nie plik cyfrowy...... i co wtedy??
:shock:
Takiego sędziego bym od razu pogonił na sędziowską emeryturę.

Jest naprawdę tak wiele cudownych projektów rozpowszechnionych legalnie - za darmo (a także odpłatnie) - w "internecie", że nie znajduję powodów dla takiego traktowania "elektroników". Zawiść, zazdrość? Czy może po prostu głupota?
W końcu każdy elektronik tak czy siak znajdzie swój finał w papierze - i praktycznie każdy "papier" był wcześniej w postaci elektronicznej.
Awatar użytkownika
tofiki
Posty: 150
Rejestracja: pt maja 11 2007, 19:37
Lokalizacja: INNY Dom Kultury Ruda Śląska
x 11

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tofiki »

Zawsze podziwiam twoją robotę ale nie mogę teraz zobaczyć żadnych zdjęć. Zapraszam serdecznie do Rudy Śląskiej na konkurs. Mamy kategorie specjalną z okazji 50 lecie rozpoczęcia produkcji Fiata 126.
https://forms.gle/KfsW2MT3zMzdmRNG6
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Do trzech razy sztuka.

Trzykrotnie znalazłem szoguna leżącego twarzą w błocie, prawdopodobnie na skutek mikro trzęsień ziemi spowodowanych przejeżdżającymi w pobliżu pociągami a ostatnio raczej z powodu otwierania i zamykania drzwi regałów, które jedna z moich tzw. pociech otwierała w poszukiwaniu jakiejś książki.

Obrazek

Zlitowałem się nad biedakiem i naniosłem na dolne krawędzie klej adhezyjny (posmarowane nim elementy można wielokrotnie ze sobą sklejać i rozklejać)

Obrazek

za pomocą patyczka od szaszłyków z którego przy okazji zrobiłem sobie przyrząd do trzymania/nakładania bardzo małych elementów, przydatny także do przesuwania kalkomanii podczas ich nakładania na powierzchnię modelu.

Obrazek

Teraz szogun może też udawać spidermana

Obrazek

no ale został w końcu ustawiony w pionowej pozycji choć ciekawe ile by się tak na tym kleju utrzymał. Muszę kiedyś jakiś kawałek tekturki posmarować i przykleić aby wykonać eXperyment pozwalający to zbadać.

PS. Niestety do Rudy Śląskiej nie miałem czasu się wybrać.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 230
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Jak nie Ruda Śląska to może Łambierzyce... 04.11
Kontynuujesz jakąś nową wycinankę ....
Ja aktualnie do Robura skończyłem przyczepę i teraz mam zagwozdkę z podłożem i ewentualną dioramą do zestawu.
Co najmniej format A3 podstawy.
I chyba będzie wiata bo jak postawię magazyn to "on" jako budnek pójdzie na pierwszy plan, a nie zestaw.
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: Modele na niedziele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Dziś niedziela ale też Sylwester, którego spędzam siedząc przed kompem bo mnie na stare lata nie bawią imprezy masowe a i te kameralne też nie, TV nie oglądam bo tam nie ma nic co dałoby się oglądać więc ten komp tylko pozostaje :placz: ;-)

Kilka części tej rotundy niedziel temu pięć posklejałem, ale wyszło tak sobie wiec na razie nie ma co pokazać bo do poprawki jedno okno się nadaje, chyba trzeba rozkleić i ponownie skleić. A może przykleić od tej strony, która będzie spoglądała na tylną ściankę gabloty.

Ale piszę tu w zasadzie tylko po to aby życzyć wszystkim Forumowiczom

Szczęśliwego Nowego Roku 2024,

zdrowia, zdrowia i jeszcze raz ... nie, nie, nie pieniędzy ale czasu wolnego i spokojnej głowy aby jak najwięcej modeli w tym nowym roku udało się zbudować.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ