SB2C Helldiver 1/33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Mateusz Skałecki
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Eryku, jak na nowicjusza to jest bardzo dobrze. Mam nadzieje że też pokochasz modelarstwo kartonowe jak ja. Coś nie mogę wrócić do klejenia plastików, formowanie papieru spawania mi ogromną frajdę. Do zobaczenia w Nowym Tomyślu.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Gratuluję! Ten model to potwór swego rodzaju. Mam go w 2D, podoba mi się - ale... to gruby zwierz, za którego jeszcze długo się nie zbiorę. Tym bardziej gratki ja jego wykonie na poziomie.
Mateusz Skałecki pisze: sob sty 27 2024, 21:46 formowanie papieru spawania mi ogromną frajdę
Bo to trochę jakbyś budował prawdziwy samolot od zera, szkielet, formowanie blach poszycia... nity. Wszystko z płaskich arkuszy. Ma to swój smak :D
Szeregowy88
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04 2023, 11:52
Lokalizacja: Wielkopolska
x 20

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szeregowy88 »

Fakt jest jeden modelarstwo kartonowe wciąga i to bardzo, formowanie elementów od podstaw które po sklejeniu dają jedną bryłę sprawie wiele satysfakcji. Budowę modelu poznajemy w 100 % gdyż każdy element musimy uformować i skleić tak by każdy kolejny pasował i symetrycznie tworzył jedną całość. Kończąc Helldivera już myślałem o kolejnym projekcie.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1054
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jacob, pisząc o budowaniu, wyraził dokładnie to co chyba czuje każdy kartoniarz niezależnie od tego czy robi model w standardzie czy waloryzowany/malowany i czy robi go na poziomie Mateusza, Jacoba, Grzegorza czy trochę mniej idealnie lub wręcz słabo jak ja. Frajda jest taka sama.
Zrobiłeś jeden z najtrudniejszych/skomplikowanych modeli na poziomie, o który bardzo trudno na początkowym etapie. Sugerowałbym zmianę nicka na wyższą szarżę😉. Szeregowy stanowczo nie pasuje.
No to co będzie następną razą 🤔?
Szeregowy88
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04 2023, 11:52
Lokalizacja: Wielkopolska
x 20

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szeregowy88 »

Zastanawiam się nad SB2U-2 Vindykator z wydawnictwa Kartonowa Kolekcja lub Bristol F.2 B Fighter z wydawnictwa Draf Model
Szeregowy88
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04 2023, 11:52
Lokalizacja: Wielkopolska
x 20

Re: SB2C Helldiver 1/33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szeregowy88 »

:D
ODPOWIEDZ