Nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

Nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Koleżanki i koledzy. Nazwisko Tadeusz Grzelczak jest doskonale znane miłośnikom kartonowych modeli samolotów. Śmiało można powiedzieć, że Pan Tadeusz zrewolucjonizował modelarstwo kartonowe w Polsce i wprowadził je na nowy poziom. Pan Grzelczak był przy tym bardzo sympatycznym, cichym i niesłychanie życzliwym człowiekiem. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i uczył innych projektowania modeli kartonowych. W 2016 roku Pan Tadeusz Grzelczak zmarł i został pochowany na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Niestety z przyczyn losowych jego grób jest wciąż bardzo skromny. Pomyślałem więc, że można by uczcić jego pamięć fundując naszemu Mistrzowi stosowny nagrobek. Zostało to przedyskutowane z rodziną pana Grzelczaka i uzyskałem zgodę na zorganizowanie stosownej zbiórki. Z wstępnych rozmów z zakładami kamieniarskimi wynika, że kosz najtańszego nagrobka wykonanego z granitu strzegomskiego oscyluje w granicach 7 tysięcy złotych. Pomnik z bardziej eleganckiego materiału to już około 14 tysięcy. Biorąc pod uwagę jak szerokie jest grono modelarzy kartonowych w Polsce myślę, że możemy się postarać o uczczenie Jego pamięci na odpowiednim poziomie. Na stronie https://zrzutka.pl/54bhg4 otwieram więc zbiórkę funduszy na pomnik dla Pana Tadeusza Grzelczaka i jego żony, która jest pochowana w tym samym grobie.
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

Re: Nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Jeśli chcecie wspomóc zbiórkę funduszy na nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka, to pojawiła się niebywała zostać właścicielem modelu sklejonego przez samego Mistrza. Licytacja modeli odbywa się na FB w grupie Kartonowe perełki - kartonowe smaczki. Licytacja trwa do 30 maja, a modele będzie można odebrać w Warszawie na BBARYBIE w przyszły weekend, lub na konkursie w Inowrocławiu.
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

Re: Nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Koleżanki i koledzy. W ciągu tygodnia udało się nam zebrać założoną kwotę a nawet ją przekroczyć. Piszą do mnie ludzie, którzy chcą się jeszcze dołożyć, ale czekają na wypłatę. Po konsultacji z kolegami postanowiliśmy przedłużyć zbiórkę do 11 czerwca.
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

Re: Nagrobek dla Pana Tadeusza Grzelczaka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Dziś zamykamy zbiórkę na nagrobek dla Pana Grzelczaka. Uzbieraliśmy 16 600 zł co pozwoli na postawienie porządnego pomnika i opłacenie miejsca na cmentarzu. Na początku wakacji wybiorę się do Łodzi żeby w zakładzie kamieniarskim wybrać pomnik i załatwić niezbędne formalności. Dziękuję wszystkim za wsparcie.
ODPOWIEDZ