nowe darmowe modele

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
lech
Posty: 89
Rejestracja: pn lut 23 2004, 10:03
Lokalizacja: Wrocław

nowe darmowe modele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lech »

Na stronie www.modele-kartonowe.com wkrótce będzie darmowy Lublin R-XIII (na pływakach) w skali 1:33 i PWS - 5 (też w skali 1:33) ("wkrótce" może niestety oznaczać ok. 3-4 tygodnie). Bardzo chętnie przeczytam uwagi na temat zamieszczonych tam modeli M-S Typ N (Typ I) oraz Fokker E-III.
Pozdrawiam wszystkich
Lech
Krzys
Posty: 94
Rejestracja: śr kwie 23 2003, 22:28
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzys »

Modele na pierwszy rzut oka bardzo ciekawe. Moren w malowaniu francuskim i Fokker już wydrukowane. Fokker już nawet za impregnowany klejem, jak (nie nie )kiedy skończę sesje biorę się za niego będę budował dwa druciaki Potez XXV z MM i Pański jednopłat. Kolejne propozycje arcy ciekawe! Jedyne co troszeczkę denerwuje w fokkerku to próba zrobienia cieni na kadłubie ale to mój subiektywny pogląd. Mam też niewielki problem techniczny ponieważ drukarka do której mam dostęp troszkę przekłamuje i zmniejszyła skale w poziomie o 4mm a w pionie o 4,25-4.5mm. Mam nadzieje ze nie utrudni to zbytnio budowy. Gratuluje pomysłu, umiejętności i filantropii w czasach pogoni za pieniądzem!!
P.S. Czy I16 w skali 1:33 można zamówić w malowaniu Hiszpańskim??
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Witam!!!
Modeliki podobaja mi sie bardzo - jak na razie w 2d.
Zastrzezenia mam jednak do nalozenia kolorow i nie czepiam sie barw ale tekstur(druciaki). To co ma byc sklejka w kabinie wymaga sporej wyobrazni. Poszycie kadluba jest troszke podcieniowane, ale wydaje mi sie ze na odwrot - miejsca zapadniete powinny byc ciemniejsze a okolice zaznaczonej konstrukcji jasniejsze- ta sama zasada co przy nykonywaniu figurek. Mam zamiar zabrac sie za Fokera i przerabiam go powoli - malowanie. Za to I-16to kapletny czad. Przeciez tego 1:48 spokojnie mozna zdrukowac w 1:33 i brakami detali wyroznial sie nie bedzie. Uwazam ze te modeliki sa w czolowce pod wzgledem jakosci projektow darmowych w sieci!!!
Pozdrawiam
MarcinS
lech
Posty: 89
Rejestracja: pn lut 23 2004, 10:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lech »

Krzys,
można zamówić I-16 w malowaniu hiszpańskim (mogę wziąć pod uwagę konkretne życzenie dotyczące wersji i malowania), ale trzeba będzie oczekiwać na rezultat ok. 5-7 dni (niestety ciagle brakuje czasu na to, co ciekawe).
Jeśli chodzi o uwagi dotyczące malowania, to oczywiście je przyjmuję i postaram się dokonać zmian; jesli okaże się, że rezultat będzie zadawalający, to umieszczę model ze zmianami na naszej stronie.
Pozdrawiam
Lech
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

ja tylko powtórzę to co mówiłem na forumnie GryfHobby o iszaku - absolutna rewelacja!!!, skleja się perfekcyjnie!!!, zainteresowanym polecam, a zdjęcia - cóż, gościnnie nawet są na stronie modeli kartonowych :), za co (tzn. umieszczenie ich tam) lechowi serdecznie dziekuje!!
czekam z wielką niecierpliwością na free polonusy, a przy okazji mam pytanie - modele te będą w skali 1 :33, a jakie są szanse aby pojawiły się w skali 1:50 ?? mogłyby być nawet w tym samym malowaniu...
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

To stary watek ale pokaze. Co mi tam. Jakis czas temu skleilem I -16 1:50, ale powiekszonego do 1:33, zeby do reszty na polce pasowal. Klei sie sympatycznie i daje pelna radoche.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

I jeszcze jedno.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Marcin, bardzo zgrabny modelik Ci wyszedl. Czysto wykonany :spoko:
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Dzieki Piotrze. Wyroznieniem na "okladce" jestem bardzo mile zaskoczony. Mam nadzieje, ze bedzie to swietna promocja dla stronki, z ktorej wycinanka pochodzi.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

lech pisze:Na stronie www.modele-kartonowe.com wkrótce będzie darmowy Lublin R-XIII (na pływakach) w skali 1:33 i PWS - 5 (też w skali 1:33) ("wkrótce" może niestety oznaczać ok. 3-4 tygodnie


Wiem że to stary wątek, ale chciałbym wiedzieć, czy lublin i pws-iak jeszcze żyją?
Pozdrawiam,
Szymon
ODPOWIEDZ