Nowy dzial: RELACJE

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

Nowy dzial: RELACJE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Witam,

Przyszla mi do glowy pewna mysl. Nie wartaloby utworzyc oddzialnego dzialu forum poswieconego tylko i wylacznie relacjom? Piszeo tym, dlatego, ze w dziale "New technology i manufaktura" znajduje sie cala masa postow o roznej tematyce, ale wiekszosc z nich to relacje. Wydaje mi sie, ze forum bylo by czytelniejsze, gdyby byl oddzielny dzial dla dyskusji czysto technicznych (pytania, porady, sugestie, helpy itd...) i oddzielny dla relacji. Teraz prawde powiedziawszy, pytania techniczne gina wsrod calej masy relacji. Ponadto chyba relacje sa duzo czesciej czytane i ogladane niz pozostale czesci forum i IMO zasluguja na swoj osobny kacik, jako pewnego rodzaju oltazyk kunsztu modelarskiego. Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

nosilem sie z mysla załozenia podobnego topiku... ale chodzilo mi o cos innego.....

jesli juz cokolwiek dodawac to dodalbym dział zapowiedzi... sluzylby taki dzial umieszczaniu zapowiedzi nowych modeli, ewentualnie opinii o takowych.... ale nie wiem czy to taki do konca rewelacyjny pomysl ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

No tak, tylko o ile zapowiedzi nie jest az tak duzo, to relacje pojawiaja sie co chwila (na szczescie ;-) ). Mnie chodzi jedynie o to, zeby odseparowac tematy natury technicznej od relacji. Ot, co... Ze juz nie wspomne o tym, ze kartonowcy maja swoj odzdzielny dzial i tam tez umieszczaja swoje relacje. Fajnie by bylo, gdyby WSZYSTKIE byly w jednym miejscu, niezaleznie czy kartonowe, czy plastikowe czy zapalkowe czy jakiekolwiek... Nie trzebaby bylo robic zadnych spisow relacji (Okonek sie musial nad tym niezle natrudzic), bo wszystkie bylyby w jednym miejscu... Ewentualnie mozna by je podzielic na latajace, jezdzace, plywajace i inne...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Moje zdanie: spisy z relacji powstały niejako samorzutnie, dla ułatwienia. Tak naprawdę to do odnalezienia interesującego nas wątku powinna wystarczyć przeglądarka.

"kartonowcy mają swój dział" - tak, ale zauważ, że w tym dziale też są i relacje i dyskusje o technice. Tak jak w "new technology".

Mnie osobiście cieszy, że staracie się to wszystko jakoś uporządkować. Ale widzę tutaj inne możliwości. Mnożenie działów nie ma chyba sensu. Raczej starałbym sie o zwiększenie dyscypliny w istniejących "ramkach" forum.
Czytelne formułowanie tematów, rzeczowe dyskusje w wątkach. Większość tematów zawiera bowiem po prostu sporo śmieci.

Samo nadawanie tematu nowemu wątkowi to sztuka. Może być żartobliwy, fachowy, rzeczowy, itd. Forumowicze przyzwyczajają się do niego. Ale tylko czytający teraz. Dołączający później mają problemy. Dlatego zaświtało mi w łepetynie coś takiego: autor wątku, po zakończeniu relacji zmienia tytuł na jak najbardziej prosty i suchy.(cholewcia, sam muszę pozmieniać moje wszystkie ;-) )
Na przykład : pierwotny tytuł "Bóle i rozterki sklejacza modelu xxx" na
"[relacja]xxx."
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy dzial: RELACJE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

yaa pisze: Piszeo tym, dlatego, ze w dziale "New technology i manufaktura" znajduje sie cala masa postow o roznej tematyce, ale wiekszosc z nich to relacje.
To, że w Manufakturze są relacje to tak ma być. Nie zauważyłeś, że Manufaktura zawiera wszystkie techniki pozakartonowe a w głównej mierze plastiki. Jest to po prostu zupełnie odrębny dział i dlatego wszystkie relacje niekartonowe tam pozostaną.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Kiedyś też myślałem, aby to poklasyfikować inaczej.....jednak z perspektywy czasu i prostoty podziału, podobnie jak kierownik, apelował bym o większą dyscyplinę w nazewnictwie tematów być może nawet wedle jakiegoś ustalonego schematu.
Forum jest bardzo czytelne i nie ma po co go mocniej zagęszczać lub rozdrabniać.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

to i ja poprę kierownikowy pomysl :) mysle ze moznaby to bylo nawet dopisac do regulaminu.... niech tematy sie odrozniaja... [relacja] [technika] itp. itd. :)
pzdr :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ